SON DAKİKA

Haberertesi

HANDAN TOPRAK ÖĞRETMENLERİ KUTLADI

HANDAN TOPRAK ÖĞRETMENLERİ KUTLADI
Bu haber 23 Kasım 2015 - 22:14 'de eklendi ve 497 views kez görüntülendi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“Bilimin ve Aydınlık Düşüncenin Mimarları Öğretmenlerimizdir”
“24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınlayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Eğitim bir toplumun temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktördür. Geçmişte olsun, günümüzde olsun, toplumlar eğitim sayesinde başarıya ulaşmış, bu sayede belirli medeniyet seviyesinde yol almışlardır” dedi.
“İNSAN YETİŞTİRMENİN MİMARLARI”
Ülkelerin Gelişmesi Eğitimli Gençler Sayesinde Mümkündür
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handa Toprak; “Ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi eğitimli gençler sayesinde mümkündür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip, kendine güvenen, özgür düşünen bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol öğretmenlerindir.
Hayatımız boyunca izleyeceğimiz yolun ilk temel taşları ailelerimizin ardından öğretmenlerimiz tarafından döşenir. Küçük yaşta bizlere temelini verdikleri eğitimle kendimizi geliştirir, bilgi, birikim, kültür sahibi oluruz. Bu sebeple onların verdiği eğitim hayatımızın belli bir noktasıyla sınırlı değildir. Çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarları değerli öğretmenlerimizdir” dedi.
“24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak mesajının devamında, “Öğretmenlik, profesyonel bir meslek olmakla birlikte, amatör ruhla, özveriyle, sevgiyle ve gönüllülükle yapılan bir meslektir. Bu mesleği seçerek, zaten zor olan bir yola girmiş olan, son derece saygın ve önemli bir mesleği yerine getiren, zor şartlarda bile yurdun her köşesine ulaşarak ışık olan, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak, ruhen ve bedenen sağlıklı gençler yetiştirecek olan öğretmenlerimizi kutluyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
AVCILAR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KOŞUSU
Avcılar Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle “7’den 70’e Başöğretmen Atatürk Koşusu” düzenledi.
Etkinlik 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Saat:11.30’da Avcılar Sahilde Atatürk Evi’nin önünden başlayacak.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA