SON DAKİKA

Haberertesi

FETÖ’YE PARSEL PARSEL PEŞKEŞ

FETÖ’YE PARSEL PARSEL PEŞKEŞ
Bu haber 13 Ağustos 2016 - 11:29 'de eklendi ve 245 views kez görüntülendi.

İŞTE KANITLARI
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, Fethullah Gülen “Cemaat”ine ait okullara peşkeş çekilen yerleri açıklamaya başladı.
KENDİLERİ İTİRAF ETMİŞLERDİ
Geçmişte belediye ve bakanlıklar eliyle Gülen cemaatine aktarılan araziler çok tartışılmış, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, o zaman Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç’ın “Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” sözleri gündeme düşmüştü.
HKMO Ankara Şubesi tarafından yapılan açıklamada, Arınç’ın sözlerine atıfta bulunularak, Ankara’da “parsel parsel” cemaate peşkeş çekilen arazilerin birer birer açıklanacağı belirtildi
“1- Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 8409.00m2 alana sahip 7564 ada 1 parseldeki cemaate bağlı Özel Hasan Tanık Ortaokulu’nun arazisi, “Güncel tapu kayıtları”nda “Maliye hazinesine ait” bir “tarla” olarak gözükmektedir. Bu taşınmaz, Mayıs 2012 yılına kadar mahallelinin top oynadığı “ortak kullanım alanı” iken bugün cemaatin hizmetinde faaliyet yürüten bir özel okula “tahsis” edildiği görülmektedir.
MEB tarafından gerçekleştirilen bu tahsis sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır. “Darbe girişimi” sonrası mühürlenen bu okula, dolaysıyla Cemaat yapılanmasına izin veren yetkililerin ifadesi alınmalı deliller ışığında gerekli idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanmalıdır.
2- Yine Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 2011 yılında inşaatına başlanan 5798 ada 1 parseldeki Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu yine Maliye Hazinesine ait bir parsel üzerindedir. Güncel tapu kayıtlarına göre 2157.00m2 alana sahip 5798 ada 1 parseldeki yurt, darbe girişiminin hemen ardından mühürlenmiştir.
15 Temmuz 2016 tarihinde yüzlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği darbe girişiminin sorumluları olan bu örgüte nasıl oluyor da bu kadar rahat bir şekilde bu parseller tahsis edilebilmiştir?
Gerek 2011 yılında devletin ilgili organları tarafından tahsis edilen ve yapılaşması gerçekleştirilen bu parsel ile ilgili gerekse de bu yasadışı FETÖ’ye bugüne kadar merkezi ve yerel yönetimlerin yaptığı arazi, arsa ve bina tahsisleri ile buralara yasal olmayan süreçlerle yapılan binalara ilişkin açıklama yapılmalı, tahsis süreçleri sorgulanmalı, soruşturulmalı, idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanılmalıdır.
Genellikle aynı yıllarda başladığı görülen bu “tahsis”lerin ancak merkezi bir politika ile yapılabileceğini düşünüyoruz. Parsel parsel açıklamalarımızın devam edeceğini belirtir, kamuoyuna saygı ile duyururuz.
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu
Ahmet Yıldız

İŞTE O PASELLER…
image
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA