SON DAKİKA

Haberertesi

ERGUVAN FESTİVALİ BAŞLIYOR

ERGUVAN FESTİVALİ BAŞLIYOR
Bu haber 25 Ağustos 2016 - 9:24 'de eklendi ve 428 views kez görüntülendi.

ETKİNLİKLER 6 GÜN SÜRECEK
Çatalca Belediyesi 17. Erguvan Festivali başlıyor. İçerisinde sosyal ve kültürel birçok aktiviteyi barındıran Çatalca Belediyesi Erguvan Festivali bu yıl 25 ve 30 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.
ÇATALCA’DA 6 GÜN FESTİVAL ŞENLİĞİ
25 Ağustos 2016 Perşembe günü Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi önünde saat 19:30’da açılış kokteyli ve Cumhuriyet Meydanı’nda festival meşalesinin yakılmasının ardından start alacak olan 17. Erguvan Festivali, 6 gün sürecek.
FESTİVALİN ANA TEMASI ÇATALCA’NIN TANITIMI
Yağlı pehlivan güreşleri, Sünnet şenliği, şiir dinletileri ve söyleşilerin yer alacağı festivalde, Mehmetçik Meydanı’nda açılan stantlarda ise Çatalca’ya has ürünler sergilenecek ve bu ürünlerin yarışmaları yapılacak.
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara tarafından, ilçeye 2015 yılında kazandırılan ve şehitlerimize ithaf edilerek Mehmetçik Meydanı adı alan bölgede lunapark ve çocuk oyun alanları da yer alacak.
FESTİVALİN KONSER BÖLÜMLERİ İPTAL EDİLDİ
Öte yandan 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi ve terörle mücadelede yaşamını kaybeden, asker, polis ve sivil şehitlerimize saygı nedeniyle festival bünyesinde yapılması planlanan konserler ise iptal edildi. Konserlerin dışında tüm etkinliklerin gerçekleşeceği 17. Erguvan Festivali, 30 Ağustos gecesi yapılacak olan Zafer yürüyüşü ve Zafer defilesiyle kapanışı yapılacak.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA