SON DAKİKA

Haberertesi

EDİRNEDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ

EDİRNEDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ
Bu haber 16 Şubat 2016 - 9:46 'de eklendi ve 315 views kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi adına Disk-Genel İş Sendikası’yla toplu sözleşme imzaladı.
İMZA TÖRENİNE SENDİKA ŞUBE BAŞKANLARI VE ÇALIŞANLAR KATILDI
Edirne Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Disk-Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Şube Sekreteri Kenan Akkan, Şube Mali Saymanı Caner Makasçı, Disk Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday, Edirne Belediyesi İş Yeri Baş Temsilcisi Gurbet Tutuşturan ve Edirne Belediyesi İş Yeri Temsilcisi İsmail Ekici ile toplu sözleşmeden yararlanacak olan belediye personeli katıldı.
2016-2017 MAAŞ ZAMLALARI BELLİ OLDU
Edirne Belediyesi İş Yeri Temsilcisi Gurbet Tutuşturan, gerçekleştirilen toplu sözleşmenin 2 yıl geçerli olacağını belirterek, “Edirne Belediyesi’nde çalışan 57 kadrolu işçi 2016 yılında yüzde 15, 2017 yılında da yüzde 15 zam alacak. Ben işçiler adına Başkan Gürkan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bu toplu sözleşme herkes için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
ÜCRET DEĞİL EMEĞİN KARŞILIĞI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın emeğin ve emekçinin yanında olduğunu ifade eden Disk-Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen; “Sevgili Başkanımız büyük bir anlayışla görüşmelerini sürdürdü. Ücret pazarlığından ziyade emeği ve emeğin kıymetini konuştuk. Karşılıklı nezaketi hiç yitirmedik. Belediyenin imkanları ve sendikamızın toplu sözleşmelerle ilgili ilkeleri doğrultusunda ortak bir paydada buluştuk” diye konuştu. Daha sonra söz alan Disk Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday ise Belediye Başkanı Recep Gürkan’a emeğin ve emekçinin yanında olduğu için teşekkür etti.
BAŞKAN GÜRKAN “EMEĞİN VE EMEKÇİNİN HER ZAMAN YANINDAYIM”
Çok uzun yıllar emek mücadelesinin yanında yer aldığını, emeğin ve emekçinin kazanması için alın teri akıttığını dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gerçekleştirilecek olan toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Emek mücadelesinin dünden daha iyi gelecek yaratmak için var olduğunun altını çizen Gürkan, “Emek mücadelesi insanlık tarihi kadar eski bir mücadele. Emek mücadelesi dünkü kazanımlarınızı daha da güçlendirerek, geleceğe taşımak adına var. Bu uğurda mücadele etmiş olan ve halen mücadele eden bütün dostları saygıyla selamlıyoruz. Belediyede yeni bir dönem başlatıyoruz. ‘Emek mücadelesinden gelen, eski sendikacı, devrimci gelenekten gelen Recep Gürkan olarak; yapılan toplu sözleşme tam içinize sindi mi?’ diye sorarsanız; evet benim tam olarak içime sinmedi. Keşke daha fazlasını yapabilseydik” sözlerine yer verdi.
“İŞİNİ EN İYİ KİM YAPIYORSA BENİM ADAMIM ODUR”
Taşeron işçilerin biran önce kadroya alınmasını isteyen Gürkan, “Belediyeler toplumun balans merkezidir. Belediyeler, toplumunun üzerindeki baskıyı azaltmalı, toplumsal dengeyi gözetmelidir. En kolay şey adam çıkartmaktır. Biz bugüne kadar kamuoyunun deyimiyle ‘bankamatikler ve işini yapmayanlar’ dışında kimseyi işten çıkartmadık, kimsenin ekmeğiyle oynamadık. Belediye başkanı olarak en çok sevdiğim, en iyi adamım işini en iyi kim yapıyorsa odur. Benim için ne siyasi görüşü ne dünya görüşü ne toplumsal statüsü ne inancı ne de kökeni önemli değil. Belediye olarak bütün imkanlarımızı sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanı olarak sizlerden beklentim; işinizi iyi şekilde yapmanızdır” dedi.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA