SON DAKİKA

Haberertesi

EDİRNE’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

EDİRNE’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Bu haber 23 Kasım 2015 - 22:56 'de eklendi ve 326 views kez görüntülendi.

BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında ilerleyen, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, bilgiyle, özgüvenle, vatanla, bayrakla harmanlayan; gençlerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.
“ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN 34. YILI, OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNİN 87. YILI”
Ülkemizde ilk defa 1981 yılında kutlanan öğretmenler gününün 34. yılını ve aynı zamanda da Atatürk’ün Okuma-Yazma seferberliğini başlattığı gün olan, 24 Kasım 1928’in de, 87’ncı yıl dönümünün kutlandığını ifade eden Gürkan, mesajında şunlara yer verdi:
“BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA YETİŞTİK”
“Türk Milleti olarak ne kadar şanslıyız ki, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Baş Öğretmenin ışığında yetişmiş bir neslin evlatlarıyız. Hayatımızın en kıymetli varlıkları olan çocuklarımızı sizlerin ellerinize, güvenle teslim ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; Başöğretmen Mustafa Kemal’in izinden biran olsun ayrılmayan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı hayata hazırlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sağlam adımlarla geleceğe taşıyacaklardır. Bir toplumun gelişip büyümesinde ki en önemli etkenlerden birisi olan, milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz gençlerimize emek veren sevgili öğretmenlerimize, verdikleri emek ve değer için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”
“O MEŞALE’NİN IŞIĞINDA İLERLEYECEĞİZ”
“Türkiye Cumhuriyeti; öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında ilerleyen, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, bilgiyle, özgüvenle, vatanla, bayrakla harmanlayan; gençlerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayan tüm öğretmenlerin ve bu uğurda canlarını feda eden eğitim şehitlerin öğretmenler gününü kutluyor, onları şükranla anıyorum”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA