SON DAKİKA

Haberertesi

DÜNDAR VE GÜL’E MÜEBBET İSTEMİ

DÜNDAR VE GÜL’E MÜEBBET İSTEMİ
Bu haber 28 Ocak 2016 - 10:41 'de eklendi ve 359 views kez görüntülendi.

HABER YAPMANIN BEDELİ MÜEBBET HAPİS!
Skandal iddianame…
İşte Can Dündar ve Erdem Gül’e istenen cezalar…

MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki iddianame tamamlandı.
BİR KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ, BİR KEZ DE MÜEBBET TALEBİ
Her iki gazeteci için bir kez ağırlaştırılmış, bir kez de müebbet hapis cezası talep edilen iddianamede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığı şikayetçi olarak yer aldı. Erdoğan bilindiği gibi 1 Kasım seçimleri öncesinde Can Dündar’ı bizzat canlı yayında tehdit etmişti.
İŞTE O İDDİANAME
Hatay ve Adana’da durdurulan MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki soruşturma tamamlandı.
İddianameyi hazırlayan savcı Dündar ve Erdem için, “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme”, “Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen yada tamamen engellemeye teşebbüs etmek” ve “Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek isteyerek yardım etme” suçlarından ayrı ayrı bir kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kez müebbet ve 30 yıla kadar hapis cezası istedi.
CUMURBAŞKANI ŞİKAYETÇİ OLARAK YER ALDI
İddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.
İddianamede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığı şikayetçi olarak yer aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA