SON DAKİKA

Haberertesi

DİKİLİ STANDINA YOĞUN İLGİ

DİKİLİ STANDINA YOĞUN İLGİ
Bu haber 29 Ağustos 2016 - 9:32 'de eklendi ve 353 views kez görüntülendi.

DİKİLİ BELEDİYESİ İZMİR FUARINDA HİZMETLERİNİ SERGİLİYOR
Sosyal demokrat belediyeciliğin Ege bölgesindeki başarılı temsilcileri arasında yer alan Dikili Belediyesi, bu yıl kapılarını 85’inci kez açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda açtığı stantla göz kamaştırıyor.
DİKİLİ’NİN TARİHİ DE UNUTULMADI
Dikili’nin en önemli tarihi ve kültürel zenginliklerinden biri olan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Çandarlı’daki tarihî Çandarlı Kalesi’nden esinlenerek dizayn edilen, Dikili Belediyesi standı, 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yoğun ilgi görüyor.
FUAR ZİYARETÇİLERİ DİKİLİ STANDINDA
Kültür ve tarih kokan bir ortamda, kentte son iki yılda hayat bulan yatırımlar ile belediye hizmetlerinin tanıtıldığı Dikili Belediyesi standını aralarında belediye başkanları ile protokol üyelerinin de çok sayıda vatandaş ziyaret etti. Standa gelen davetlilerle yakından ilgilenen belediye yetkilileri kentin doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri ile ilçenin yaşam kalitesini yükseltmek için Dikili Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilgili bilgiler veriyor. CHP’li Mustafa Tosun’un Dikili Belediye Başkanlığı görevine rekor bir oyla seçilmesinin ardından kentte hayat bulan eko turizm yatırımları ile su altı dalış sporları ve windsurf yatırımlarının tanıtımı ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Standı ziyaret eden konuklara ikram edilen yörenin meşhur koruk suyu da damaklarda eşsiz tat oluşturdu.
BAŞKAN MUSTAFA TOSUN: “ÇİZGİMİZ CUMHURİYET SEVGİSİ”
“Kentimizi Sevgi Kokan Yatırımlarla Buluşturduk”
Fuarın ve tanıtımı yapılan Dikili ilçesinin doğal, kültürel, tarihi güzellikleri ile belediye yatırımları hakkında bir değerlendirme yapan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “İzmir Enternasyonal Fuarı dünyada marka olmuş bir buluşmadır. Bizde göreve geldiğimiz ilk yıldan itibaren bu buluşmada hep sevgi temamız ile yer alıyoruz. 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı buluşmasında da ‘Cumhuriyet Sevgisi’ şiarıyla vatandaşlarımızı kentimizin doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri ile ilçemizin yaşam kalitesini yükseltmek için gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla bir araya getirmeyi kendimize amaç edindik. Son iki yılda gerçekleştirdiğimiz kararlı ve planlı çalışmalarımızla Türk ve dünya turizminde göz bebeği olan kentimizi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Çandarlı Kalesi dizaynı standımız ile konuklarımızla buluşturuyor olmak ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı” dedi.
DİKİLİ’NİN YENİ YÜZÜ YURTTAŞLARLA BULUŞUYOR
Başkan Tosun, 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçileri Dikili ilçesinin yepyeni yüzüyle buluşturduklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Belediye yönetimi olarak, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz her yatırımda ilçemizin geleceğine ışık tutacak hamleler yaptık. Açtığımız her üretim yolunda; yaptığımız her parkta, her sosyal tesiste, her yatırımda olduğu gibi tanıtımda da önce insan dedik. Güneşiyle, deniziyle, kumsallarıyla gönüllerde büyük yer tutan ilçemizi doğal, tarihi, kültürel güzellikleriyle bütünleşerek, inanç turizmi, dağ ve doğa turizmi, jeotermal sağlık turizmi, yayla-krater göl turizmi ve mağara turizmi ile de insanlığın buluşma noktası olan bir kent yaratmak istedik. Bunda da önemli bir başarı elde ettik. Bu planlama ve çalışma azmimiz doğrultusunda 50 bini aşmayan bir nüfusa sahip kentimizin, yaz aylarında 500 binin altına düşmeyen bir kent aşamasına ulaşmasını sağladık. Bugünde bu fuarda kentimizin gelişimi ile tanıtımı için hizmet ve yatırımlarımızla birlikte kentimizin tüm güzelliklerini vatandaşlarımıza sunmuş olmaktan dolayı çok gururluyuz. Dikili Belediyesi olarak sevgi kokan hizmetlerimizi, önümüzdeki dönemde de artarak vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA