SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE KIŞ SPOR OKULU AÇILDI

ÇİĞLİ’DE KIŞ SPOR OKULU AÇILDI
Bu haber 18 Kasım 2015 - 15:06 'de eklendi ve 513 views kez görüntülendi.

GENÇLERİN KIŞ SPOR OKULLARINA İLGİSİ YOĞUN OLDU
Çiğli Belediyesi tarafından kış aylarında da çocuk ve gençlerin spor yapabilmesi için kış spor okulu açıldı. Voleybol ve taekwondo branşlarında yüzlerce genç spor yapma imkanına kavuşurken, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan sporcuları sık sık ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.
ÇİĞLİ’DE SPORUN YÜKSELİŞİ
Çiğli Atatürk Spor Salonu’nun Mayıs ayında hizmete açılmasıyla çocuk ve gençlere daha fazla spor yapma imkanı sağlandı. Bu yıl kış spor okulu ilk kez kapılarını açarken, kurulan basketbol takımları da Çiğli Belediyespor’u maçlarda temsil etmeye başladı. Çiğli Belediyespor bünyesinde basketbol, voleybol ve taekwondo branşlarında açılan kurslara 6 – 13 yaş gruplarında çocuk kabul ediliyor. Spor salonunun açılmasıyla basketbol takımları da kuruldu. Yıldız kızlar, yıldız erkekler, küçük kızlar, junior kızlar ve junior erkekler kategorilerinde kurulan basketbol takımları maçlara çıkmaya başladı. Yıldız erkekler Menemen İzciler’i 68 – 24 mağlup ederek ilk başarısını elde etti.
BAŞKAN ARSLAN’DAN ÇOCUKLARA DESTEK
Minik ve genç sporcuları sık sık ziyaret ederek, onlara moral veren Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, spora önem verdiklerini ve kurulan takımların başarılı olarak Çiğli’yi en iyi şekilde temsil etmesini beklediklerini söyledi. Çiğli’nin ilk spor salonunun hizmete açılmasıyla spor aktivitelerini yoğunlaştırdıklarını belirten Başkan Arslan, “Spor boş zamanın değerlendirilmesi için oldukça önemli bir aktivitedir. Ancak daha önce salonumuz olmadığı için kışın aktif olarak spor yapılamıyordu. Ancak şimdi basketbol, voleybol branşlarında aktif biçimde kurlar veriyoruz ve takımlar kurduk. Çiğli Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışımıza uygun çok önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bu kurslara katılan çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerine bize güvendikleri için çok teşekkür ediyorum. Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız istedikleri branşlarda, iyi şartlarda, iyi bir ortamda spor yapma imkanı yakalıyorlar” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA