SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE KARADENİZ BULUŞMASI

ÇİĞLİ’DE KARADENİZ BULUŞMASI
Bu haber 04 Kasım 2015 - 7:51 'de eklendi ve 385 views kez görüntülendi.

BAŞKAN HASAN ARSLAN KARADENİZLİLERLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU
Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hızır Murtezeoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı ziyaret ettiler. Ziyarette belediye ve sivil toplum kuruluşları arasında daha fazla işbirliği geliştirilmesinin önemi vurgulandı.
ARSLAN: “ÇİĞLİ TÜRKİYE’NİN BİR ÖRNEĞİDİR”
Güncel konuların görüşüldüğü ziyarette Başkan Hasan Arslan, Çiğli’de yaşayan Karadeniz nüfusu hakkında bilgilendirme yaptı. Belediye meclisinde de Karadenizli meclis üyelerinin ilçeye önemli katkı sunduğuna dikkat çeken Başkan Arslan, “Çiğlimiz kozmopolit ilçelerden bir tanesi. Türkiye’nin hemen her bölgesinden vatandaşımız yaşıyor. Nüfusumuzun önemli bölümünü Karadenizli yurttaşlarımız oluşturuyor. Meclisimizde de Karadenizli meclis üyelerimiz var ve çok çalışıyorlar. Karadenizlilerin örgütlü olduğu sivil toplum örgütleriyle de uyumlu çalışmayı önemsiyoruz” diye konuştu.
KARADENİZLİLER İŞBİRLİĞİNE HAZIR
Konfederasyon Genel Başkanı Hızır Murtezeoğlu da İzmir ve Çiğli’deki Karadenizli nüfusuna dikkat çekerek, konfederasyon çatısı altında toplanmış Karadenizliler ile sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi. Hemşerilerinin yanında ve onlara destek olan bir anlayışta olduklarını belirten Başkan Murtezeoğlu, yapılacak ortak organizasyonların önemine değinerek, Çiğli Belediyesi ile daha fazla işbirliği içinde olmak istediklerini vurguladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA