SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE EVDE SAĞLIK DANIŞMANLIĞI

ÇİĞLİ’DE EVDE SAĞLIK DANIŞMANLIĞI
Bu haber 21 Kasım 2015 - 15:01 'de eklendi ve 414 views kez görüntülendi.

Çiğli Belediyesi tarafından, belediyenin hasta nakil aracıyla taşınan hastalarına, evlerinde sağlık danışmanlığı hizmeti başlatıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, sağlık kuruluşlarına gitmekte zorlanan hasta ve yaşlılara evlerinde rutin sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.
BELEDİYENİN SAĞLIK EKİBİ ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ VERİYOR
Çiğli Belediyesi tarafından hasta nakil aracıyla hastanelere taşınan hastalara yönelik evde sağlık danışmanlığı hizmeti başlatıldı. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde oluşturulan ekip, nakil aracıyla taşınan büyük kısmı yatalak olan hastaları, hastanelere gitmelerindeki zorluk göz önüne alınarak evlerinde ziyaret etmeye başladı. Doktor, hemşire ve biyologdan oluşan ekip, hastaların sağlıkları ile ilgili bilmek istediği sorulara cevap veriyor, tansiyon ölçüyor ve pansuman gibi bazı sağlık hizmetlerini gerçekleştiriyor. Sistemde kayıtlı olan 300 hastaya sağlık danışmanlığı ve rutin sağlık kontrolü yapacak olan ekip ziyaretlerine başladı.
BAŞKAN HASAN ARSLAN EŞLİK ETTİ
Bazı hasta ziyaretlerine Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan da eşlik etti. Hasta nakil aracıyla yılda 2 bin 500 nakil işlemi yaptıklarını belirten Başkan Arslan, özellikle yaşlı ve yatalak hastaların hastane kontrollerinin aksamamasına özen gösterdiklerini söyledi. Başkan Arslan şöyle konuştu; “Nakil aracımızla yaşlı, yatalak, kanser gibi ağır hastalıkları olan vatandaşlarımızı hastanelere ve sağlık kuruluşlarına taşıyoruz. Ancak hastalar her zaman sağlık kuruluşlarına gidemeyebiliyor. Biz de bu konunun çözüme kavuşturulması için sağlık ekibi kurduk. Bu ekip hastalarımızı evlerinde ziyaret ediyor, rutin sağlık kontrolleri yapıyorlar. Kullandıkları ilaçlarla ilgili varsa bilmek istedikleri soruları cevaplandırıyorlar. Biz doğumdan ölüme kadar vatandaşımızın yanında olmak istiyoruz. Bu hizmetimiz de hastalarımız tarafından çok olumlu karşılandı. Sosyal belediyecilik hizmetlerimiz devam edecek.”
BAŞKAN ARSLAN, FELÇLİ HASTA YILDIZ TAŞKIN’I ZİYARET ETTİ
Başkan Hasan Arslan, Ataşehir Mahallesinde kardeşiyle yaşayan 75 yaşındaki felçli hasta Yıldız Taşkın’ı sağlık ekibiyle birlikte evinde ziyaret etti. Başkan Arslan’ı görünce gözyaşlarını tutamayan Taşkın, Başkan Arslan’a teşekkürlerini iletti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA