SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİDE ASANSÖRLER GÜVENLİ OLACAK

ÇİĞLİDE ASANSÖRLER GÜVENLİ OLACAK
Bu haber 11 Aralık 2015 - 14:19 'de eklendi ve 394 views kez görüntülendi.

ÇİĞLİ BELEDİYESİ MMO İLE ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALADI
Çiğli’de bulunan bin 400 asansörün periyodik kontrollerinin yapılması ve asansörlerin ilk kez kullanımı için gerekli olan tescil belgesinin verilebilmesi için Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ile MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Melih Yalçın “Asansörlerin Periyodik Kontrolleri” protokolünü imzaladılar.
BAŞKAN ARSLAN: “ASANSÖR KONTROLLERİ DAHA EKONOMİK VE GÜVENLİ YAPILACAK”
MMO Şube Müdürü Necmi Varlık’ın da bulunduğu imza töreninde Başkan Hasan Arslan, vatandaşın can ve mal güvenliği açısından asansörlerin düzenli bakımlarının yapılmasının önemli olduğunu vurguladı. Özellikle resmi bir kuruluş tarafından yapılan asansör denetimini önemsediklerini belirten Başkan Hasan Arslan şöyle konuştu; “İlçemizde bin 400 civarında asansör var. İnşaat sektörü de oldukça hareketli ve onlarca bina yapılıyor. Bu binalarda kullanılan asansörlerin ilk tescil belgelerinin verilmesi ve diğer binalardaki asansörlerin kontrollerin yapılmasını önemsiyoruz. Bu işi yapan özel servisler de fahiş fiyatlar istiyor. Biz bu işin hem daha uygun fiyatla hem de güvenilir olması açısından makine mühendisleri odası tarafından yapılmasını istiyoruz.” dedi.
MMO Uluslararası tek onaylı kuruluş
Asansör konusunda uluslararası onaylı tek kuruluşun odaları olduğunu vurgulayan Şube Sekreter Üyesi Melih Yalçın, asansör konusunda oda olarak can ve mal güvenliğini önemsediklerini söyledi. Kamusal bir bakış açısıyla asansör bakımlarını yaptıklarını dile getiren Yalçın, “Denetim konusu çok ciddi bir iş. Bazı kişiler denetim istemiyor. Ancak bu denetimler gerekli. Can güvenliği söz konusu olduğu için kimseye müsamaha göstermiyoruz. Yoksa denetim olmaz. Gönül rahatlığıyla asansörlere halkımızın binmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimizle de bu protokolleri imzalayarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA