SON DAKİKA

Haberertesi

CHP İYİ PARTİ İTTİFAKINDA SON KARAR

CHP İYİ PARTİ İTTİFAKINDA SON KARAR
Bu haber 12 Aralık 2018 - 19:08 'de eklendi ve 354 views kez görüntülendi.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER SEÇİM İTTİFAKINDA MUTABIK KALDILAR
CHP ile İYİ Parti arasında işbirliği konusunda yoğun bir heyetler görüşmeleri yapıldı. İYİ Parti ile yürütülen ve uzun sürmesi nedeniyle iki partiye de artık zarar verdiği değerlendirilen ittifak görüşmeleri konusunda partilerin karşılıklı ziyaretleri gün boyu devam etti.
KILIÇDAROĞLU-AKŞENER’DEN ORTAK AÇIKLAMA
2E3AE85E-6800-4B71-B5C7-B4060BC46240
Krizin ardından CHP heyeti 18.30’da yeniden İYİ Parti’yi ziyaret etti.
Anlaşmanın sağlanmasının ardından Akşener Kılıçdaroğlu ile CHP genel merkezinde görüştü. Liderler görüşmeler sonrası ortak açıklama yaptı.
Akşener, “Güzel bir çalışma oldu. Aday olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE’DE BAHAR OLACAK”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “İşbirliği yapmanın zorluklarını bilirsiniz. Bizim gündemimizde Türkiye vardı her zamanki gibi. Güzel bir çalışma oldu. Katkılarından ötürü sayın Akşener’e teşekkür ediyorum. Kış ortamındayız inşallah Türkiye’de bahar olacak.” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİRLERDE UZLAŞI, İLLERDE GÖRÜŞME 
Dün gün boyu devam eden baş döndüren trafiğin ardından iki parti uzlaşı sağladı. Uzlaşı 21 büyükşehir üzerinde sağlanırken iller ve bazı metropol ilçeler için iki parti arasında görüşmelerin devam etmesi kararlaştırıldı. İller ve ilçelerde işbirliği sağlanmasının şartlarının aranacağı ifade edildi.
İYİ PARTİ 11 BÜYÜKŞEHİRDE ADAY ÇIKARMIYOR
İki parti arasındaki uzlaşıya göre İYİ Parti; Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Adana ile CHP’nin elindeki büyükşehirler İzmir, Aydın, Muğla, Tekirdağ, Eskişehir ve Hatay’da aday çıkarmayarak CHP’yi destekleyecek. Buna göre İYİ Parti CHP lehine 11 büyükşehirde aday çıkarmayacak.
CHP 10 BÜYÜKŞEHİRDE ADAY ÇIKARMAYACAK
CHP ise iki parti arasında krize neden olan Balıkesir’de adayını geri çekerek bu kentte İYİ Parti’yi destekleyecek. CHP Balıkesir’in yanı sıra Denizli, Manisa, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya ve Gaziantep’te aday çıkarmayarak İYİ Parti’yi desteleyecek. Buna göre CHP İYİ Parti lehine 10 büyükşehirde aday çıkarmayacak
MERSİN’DE KENDİ ADAYLARINI ÇIKARACAKLAR
Mersin’de işbirliği olmayacak her iki parti de kendi adayını çıkaracak. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA