SON DAKİKA

Haberertesi

CHP İL BAŞKANLARINDAN ORTAK BİLDİRİ

CHP İL BAŞKANLARINDAN ORTAK BİLDİRİ
Bu haber 09 Haziran 2016 - 19:34 'de eklendi ve 402 views kez görüntülendi.

İL BAŞKANLARI: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ MEŞRU MÜDAFA HAKKINI KULLANACAKTIR”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlü ve fiziki saldırılar ile ilgili il başkanları ortak bir bildiri yayınladılar.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI BİLDİRİSİ
1- İstanbul Vezneciler’de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polislerimiz Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazında Sayın Genel Başkanımız’a yönelik organize ve planlı bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı düzenleyenleri ve arkasında kim olduğu belli zihniyeti kamuoyunun huzurunda lanetle kınıyoruz.

2- Bu saldırının failleri, şehit cenazelerinde düzenledikleri provokasyonlarla bir siyasi kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Cenaze namazında siyasi provokasyon yapacak kadar alçalan, bu yolla şehit cenazelerini bile bölerek, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan zihniyet amacına ulaşamayacaktır.

3- Bu aşağılık saldırıyı icra edenler kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur. Devlet erkânının katıldığı bir cenaze namazı sırasında bu piyonların Sayın Genel Başkanımızın önüne mermi bırakarak suikast tehdidinde bulunmasına seyirci kalan düşük profilli Başbakan, İçişleri Bakanı ve bu kişileri yönlendiren Kaçak Saray zihniyeti bu saldırının gerçek failidir. Görevini bilinçli olarak ihmal eden veya bu saldırıyı düzenlediği yönünde çok ciddi şüpheler bulunan şahıslar hakkında hukuki süreç hızla başlamalı ve bütün sorumlular ortaya çıkartılmalıdır.

4- Bugün gelen her şehidin sorumlusu PKK Terör Örgütü’ne yardım ve yataklık yapmış olan Erdoğan ve AKP yöneticileridir. Şehitlere “kelle”, PKK terör örgütü lideri Öcalan’a “sayın” diyen, “şehit cenazesi gelince yaygara çıkartıyorlar” ifadesini kullanan, “AKP ile PKK doğrudan görüşüyor” diyerek işlediği suçu itiraf eden, Erdoğan ve AKP yöneticileri PKK’nın şehirleri silah deposu haline çevirmesine, vergi mahkemeleri kurmasına, trafik kontrolü yapmasına hatta asker alma şubeleri açmasına göz yummuş, valilere verdikleri “dokunmayın” talimatı ile PKK’nın önünde siper olmuştur. Tarihe geçen bu büyük suçların üstü çirkef politikalar, aşağılık saldırılar ve mesnetsiz iftiralar ile asla kapatılamaz. Bu büyük suçların hesabını sormak Cumhuriyet Halk Partisi’nin asli görevidir.

5- AKP hükümetinin şehit cenazelerini bile bir saldırı aracı olarak kullanacak kadar alçak bir zihniyete teslim olduğu, bu kutsal alanı bile koruyamayacak kadar aciz bir halde bulunduğu ortadadır. Bu durum nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi hukuken ve ahlaken tartışmasız hakkı olan meşru müdafaa ve kendi güvenliğini kendi sağlama hakkını kullanacaktır.

6- Cumhuriyet Halk Partisi tarihi özgürlük ve bağımsızlık için mücadele tarihidir. Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin bölünmez bütünlüğü ve halkımız özgürce yaşaması için hayatını fedakarca veren şehitler ve kahramanlar tarafından yazılmıştır. Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet Halk Partisi “Ey vatan gözyaşların dinsin, yetiştik çünkü biz” diyen ruhun simgesidir. Hiçbir tehdit, hiçbir baskı Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri yıldıramaz. Tarih bunu deneyip, sonra kendini çöp sepetinde bulunanların hikayeleriyle doludur. Yedi düvele ders veren Cumhuriyet Halk Partililer, şahsi ikbalini ülkenin geleceğinin üstünde tutan, en aziz değerleri kullanmayı kendine bir siyaset aracı gören, gaflet ve dalalet içerisindeki zihniyete de gereken dersi verecektir.

7- Şehirlerinde savaş manzaraları, sokaklarında ölüm tehdidi olan, bütün hakların gasp edildiği bir diktatörya düzeninde yaşamaya zorlanan aziz halkımız asla umutsuzluğa kapılmamalıdır. Diktatörlük sevdalıları hüsrana uğrayacaktır. Demokrasi ve Cumhuriyet kazanacaktır. Bugün baskı ve şiddetten medet umanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Türkiye’nin sorunlarının çıkışı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşmek, özgür ve barış içerisinde bir Türkiye mücadelesinde yer almaktır. Bütün halkımızı bu büyük davada yerini almaya davet ediyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, halkımıza Cumhuriyetin aydınlık günlerini müjdeliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA