SON DAKİKA

Haberertesi

CHP HEYETİ PATLAMA YERİNDE

CHP HEYETİ PATLAMA YERİNDE
Bu haber 22 Mart 2016 - 16:38 'de eklendi ve 544 views kez görüntülendi.

CHP İSTANBUL İL BAŞKANI CEMAL CANPOLAT BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET İSTİKLAL CADDESİNDE “TERÖRE HAYIR” DEDİ
İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, teröre inat birlikte yaşama hakkı mücadelesini sonuna kadar kullanacaklarını belirterek, “Bu ülkede barışın ve demokrasinin hakim olacağını ısrarlı ve kararlı bir sesle daha gür söylemek için buradayız” dedi.
PATLAMADA ZARAR GÖREN ESNAFA GEÇMİŞ OLSUN DEDİLER
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, PM üyeleri, il başkan yardımcıları, milletvekilleri ve ilçe başkanlarından oluşan CHP heyeti, İstiklal Caddesi’nde terör saldırısını protesto ederek, saldırıda hayatını kaybedenleri andı. Saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakan CHP heyeti adına İl Başkanı Canpolat basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Canpolat, basın açıklamasının ardından beraberindeki heyetle birlikte saldırıda dükkânları zarar gören esnafı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
CANPOLAT: “TERÖRE İNAT ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ VE BARIŞ”
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, basın açıklamasında terörü lanetleyerek birlik, beraberlik ve barış mesajı verdi. Canpolat açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bütün yanlış politikalara rağmen ülkemizde barışın, demokrasinin en üst düzeyde savunulması için Beyoğlu esnafıyla buluştuk. Teröre inat birlikte yaşamaya. Bu ülkede yaşayan Kürdü, Türkü ve bütün ötekileri, hiç kimseyi dışlamadan ve ötekileştirmeden, ülkede ayrımcılık, bölücülük yapmadan, bütün yurttaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi olarak kucaklıyoruz. Terörü bir kez daha kınıyoruz. Brüksel’de 3 bombanın patladığı, sayısı henüz belli değil ama çok sayıda insanın öldüğü ve yaralandığı haberleri geliyor. Orada bu terörü yapanları da kınıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, ister bunun adı Brüksel, Irak, Suriye, isterse ülkemiz olsun gerçekleşen bütün terör saldırılarını kınıyoruz. Buna inat, barış içinde özgürlük içinde ve demokrasi içinde hiçbir yurttaşımızı ayırmadan bu ülkenin bütünlüğünü koruyarak, teröre ve savaşa karşı barış sesimizi ısrarla yükselteceğiz. Buradaki hedefimiz barış içerisinde bir arada yaşamaktır.” Dedi.
BEYOĞLU İLÇESİNDE TOPLANTI
CHP heyeti, İstiklal caddesindeki anma töreninin ardından CHP Beyoğlu ilçesinde düzenlenen toplantıda partililerle bir araya geldi. Toplantıda il başkanı Cemal Canpolat, İstanbul milletvekili Ali Şeker, Tunceli milletvekili Gürsel Erol, Parti meclisi üyeleri Kadir Gökmen Öğüt, İdris Akyüz, Zeki Kılıçaslan ve ilçe başkanları durum değerlendirmesi yaptılar.
image
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA