SON DAKİKA

Haberertesi

CANPOLAT KURŞUNU EMNİYETE VERDİ

CANPOLAT KURŞUNU EMNİYETE VERDİ
Bu haber 09 Haziran 2016 - 8:30 'de eklendi ve 369 views kez görüntülendi.

İSTANBUL İL BAŞKANI CANPOLAT: “KONUNUYU YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ”
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, şehit cenazesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’na atılan kurşunu emniyet mensuplarına teslim etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısının ardından konuşan İl Başkanı Canpolat, “O kurşunu biraz önce emniyete teslim ettik. İstanbul’daki hukuk komisyonumuz takipçisi olacak. Bu provokasyonu yapanları ortaya çıkaracağız” dedi.
CANPOLAT: “BEDELİNİN AĞIR OLACAĞINI HERKES BİLSİN”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na atılan kurşun, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat tarafından tutanakla emniyete teslim edildi. Canpolat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada olayın devletin gözü önünde yapıldığını belirterek “Şunu iyi bilsinler ki biz bütün şehit cenazelerimize katılacağız. Bundan sonra daha da kalabalık katılacağız. Genel Başkanımıza yapılan her saldırıya mislisiyle karışlık vereceğimizi bilmelerini istiyorum. Devlet protokolünün önünde, başbakanın devletin en üst yönetiminin ve yüzlerce emniyet mensubunun olduğu yerde Genel Başkanımıza kurşun atmanın bedelinin ağır olacağını herkesin bilmesi gerekiyor” dedi.
“CHP BÖLMEZ, BÖLDÜRMEZ”
İl Başkanı Canpolat, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;
“Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkeye dün de sahip çıktık böldürtmedik; bugün de sahip çıkıp böldürtmeyeceğiz. Eğer terörle ilgili bir ilişki aranıyorsa teröre yardım ve yaltaklık yapanı herkes biliyor. Son 6 yıldır teröre yardım ve yaltaklık yapanların yarın yargı önünde nasıl hesap vereceklerini hep beraber göreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin birliği ve barışı için sonuna kadar mücadele edecek.”
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA