SON DAKİKA

Haberertesi

CAN DÜNDAR’DAN BURAYA KADAR

CAN DÜNDAR’DAN BURAYA KADAR
Bu haber 13 Ağustos 2016 - 11:37 'de eklendi ve 553 views kez görüntülendi.

YURTDIŞINA GİDEN CAN DÜNDAR OHAL KALKINCAYA KADAR DÖNMEYECEKMİŞ
Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Can Dündarı’ın son kararı şok etkisi yarattı. Türkiye’de ki aydınlar darbe girişimi ve OHAL ile mücadele ederken Dündar bakın hangi kararı aldı.
YURTDIŞINDAN DÖNMÜYOR
Yıllık iznini yurtdışında geçiren ve Pen Yazarlar Birliği tarafından Hermann-Kesten ödülüne gazeteci Erdem Gül ile birlikte layık görülen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar politik iltica talebinin olmadığını söyledi.
Odatv’den Süheyla Kaplan’ın aktardığı haberde Dündar ayrıca “OHAL kaldırılıncaya kadar Türkiye’den uzak kalmak istiyorum”dedi.
VATANSEVERLİĞİ UNUTTU
Berlin merkezli Berliner Zeitung’a demeç veren Can Dündar röportajı gerçekleştiren gazetecilerin “gelecekle ilgili planlarınız nedir” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:
“Benim için oldukça yeni bir durum. Darbe girişimi her şeyi değiştirdi. Cezaevlerinde tekrar işkenceler var ve Erdoğan idam cezasını tekrar geri getirmek istiyor. Bundan dolayı en azından OHAL kaldırılıncaya kadar Türkiye’den uzak kalmak istiyorum. Politik iltica talebim yok. Türkiye’ye tekrar dönmek istiyorum.”
HANİ HAPİSLERDEN KORKMUYORDU
“Türkiye’ye döndüğünüzde nasıl bir durum sizi bekliyor” sorusuna ise Dündar “Hapis cezası bekliyor, buna hazır değilim. 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldım ancak temyize gittik” dedi.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA