SON DAKİKA

Haberertesi

ÇAKIRÖZER’İN 30 AĞUSTOS MESAJI

ÇAKIRÖZER’İN 30 AĞUSTOS MESAJI
Bu haber 30 Ağustos 2016 - 9:51 'de eklendi ve 353 views kez görüntülendi.

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER YAYINLADIĞI MESAJ İLE BÜYÜK ZAFERİ KUTLADI
“Tarihini ve tarihinden güç almayı unutan millet yok olmaya mahkumdur”

CHP’li Çakırözer, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. 30 Ağustos’un yokluk içindeki bir ulusun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tam bağımsızlık şiarıyla ayağa kalktığı gün olduğunu vurgulayan Çakırözer, “Kazanılan zafer, sadece Türk ulusunun değil; tüm mazlum milletlerin özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu yaşama dönük kararlılığına yönelişinin adıdır. Yürekleri vatan aşkıyla dolu Anadolu’nun kadın erkek, genç yaşlı tüm evlatlarının tam 94 yıl önce yaktığı bu meşale; bugün vatanın dört bir yanında aydınlanmaya devam etmektedir” dedi.
BİRLİKTE OLAN ULUSU HİÇBİR GÜÇ YENEMEZ
1922 yılındaki zafer yürüyüşündeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun, içinde bulunduğumuz günlerde daha bir anlamlı ve hiç akıldan çıkarılmaması gerektiğini de ifade eden Çakırözer, şöyle dedi:
“Milletimizin can ve mal güvenliği ile vatanımızın korunmasını sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman milletinin yanında olmuştur. FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin püskürtülmesinde şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir ve darbe gecesinin kaderini değiştiren ordumuzun içindeki kahraman Atatürkçü subay ve astsubayların payı çok büyüktür. Silahlı kuvvetlerimizin bundan sonra da vatanımızın, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında üzerine düşen vazifeyi en mükemmel şekilde yapacağına inancım sonsuzdur”
BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Anadolu’nun çok acılar yaşadığını ve bu topraklarda yaşayanların çok sıkıntılara göğüs gerdiğini de hatırlatan Çakırözer, şöyle devam etti:
“Ancak tarih bize göstermektedir birlikte olan ulusu hiçbir güç yenemez. Tarihini ve tarihinden güç almayı unutan millet ise yok olmaya mahkumdur! Zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu büyük zaferi bize armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanı için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Fedakarlığın, onurun, ülke sevgisinin, bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ve çelikten ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.”
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA