SON DAKİKA

Haberertesi

ÇAKIRÖZER UĞUR MUMCU PARKINDA

ÇAKIRÖZER UĞUR MUMCU PARKINDA
Bu haber 09 Şubat 2016 - 11:49 'de eklendi ve 250 views kez görüntülendi.

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ, GAZETECİ UTKU ÇAKIRÖZER ODUNPAZARI’NDA AÇILAN “UĞUR MUMCU PARKINI” ZİYARET ETTİ
Odunpazarı Belediyesi’nin, Türkiye’nin aydınlık gazetecilerinden biri olan Uğur Mumcu’nun anısına yaptığı park ilgi görmeye devam ediyor.
PARKIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAMAMIŞTI
23 Ocak tarihinde açılışı yapılan parkın açılış törenine yurtdışı görevi nedeniyle katılamayan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ülkeye dönünce ilk iş olarak parkı ziyaret etti. Çakırözer, Mumcu’nun bombalı saldırıya uğradığı ve failleri bulunana kadar özel cam bölmede sergilenecek “06 YR 245” plakalı 1984 model aracı ve gazete kupürlerinden oluşan Uğur Mumcu Anıtı’nı ziyaret etti.
ÇAKIRÖZER: “BU PARK BİR SİMGEDİR”
Çakırözer burada yaptığı konuşmasında, “Bu park ve bu anıt, Uğur Mumcu’nun şahsında gazetecileri ve demokrasimizi hedef alan saldırılara karşı Cumhuriyetimiz ve özgürlüklerimiz için dimdik ayakta duracağımızın simgesidir. Bir vefa örneğidir. Mumcu’nun aracının kalıcı olarak Eskişehir’de sergilenmesini sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a, Mumcu Ailesi’ne, Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubemize teşekkür ediyorum ” dedi.
PARKI İNCELEDİ, ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ
Çakırözer, “İçinde çocuklar ve gençler için çok çeşitli aktiviteler bulunan Uğur Mumcu Parkı Odunpazarlı hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.
CHP Milletvekili Çakırözer konuşmasının ardından Uğur Mumcu Parkı’nın diğer bölümlerini gezdi. Çakırözer, parkın içerisinde bulunan Çocuk oyun alanlarını, Açık Kütüphaneyi gezdi. Gençler için özel yapılan Aksiyon alanlarını da gezen Çakırözer, burada gençlerle bir araya geldi.
Çakırözer ile bir süre sohbet eden gençler, aksiyon alanının kendileri için çok faydalı olduğunu ifade ederek, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a ve parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA