SON DAKİKA

Haberertesi

BÜYÜKERŞEN ODUNPAZARI’NDA

BÜYÜKERŞEN ODUNPAZARI’NDA
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 15:45 'de eklendi ve 309 views kez görüntülendi.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BÜYÜKERŞEN’DEN SANATÇILARA ÖVGÜ
Odunpazarı Belediyesi tarafından “WoodHands – Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor” sloganı ile Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali devam ediyor.
HEYKELTIRAŞ BAŞKAN HEYKELTIRAŞLARI ZİYARET ETTİ
Tarihi Odunpazarı Meydanı’ndaki festival alanını gezen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, festivale katılan sanatçılarla sohbet etti. Sanatçılardan çalışmaları hakkında bilgi alan Büyükerşen, festival alanında açılan stantları da gezdi. Kendisi de heykeltıraş olan Büyükerşen, bazı eserlerin son dokunuşlarını gerçekleştirdi.
AYLAN BEBEK HEYKELİ İLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ
Bodrum’da cansız bedeni kıyaya vuran 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi’yi ahşaba işleyen ahşap sanatçısı İsmail Çengelli ile bir süre sohbet eden Büyükerşen, “Aylan Bebek Heykeli” ile fotoğraf çektirdi. Sevenleri ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyen Büyükerşen, WoodHands Ahşap Heykel Festivali’nde olmaktan onur ve memnuniyet duyduğunu söyledi.
BÜYÜKERŞEN: “ODUN ARTIK YAKILACAK BİR MALZEME DEĞİL”
Bir Eskişehirli olarak Odunpazarı’na adına uygun bir festival kazandırıldığı için gurur duyduğunu kaydeden Büyükerşen, konuşmasına şöyle devam etti: “Odun artık yalnızca yakılacak bir malzeme, ekonomik mal olarak görülmüyor. Artık bir
sanat ürünü olarak görülüyor. Ağaçlar meydanları süsleyecek, binalarımızı süsleyecek. Ağacın heykel sanatının en güzel malzemelerinden birisi olduğunu ispatlayabilecek bir cereyan başlattığı için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’ta teşekkür etti.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA