SON DAKİKA

Haberertesi

BU BİR KAZA DEĞİL CİNAYETTİR

BU BİR KAZA DEĞİL CİNAYETTİR
Bu haber 31 Ocak 2016 - 20:51 'de eklendi ve 359 views kez görüntülendi.

KIRMIZI IŞIKTA GEÇTİ BİR HAYATI SÖNDÜRDÜ
Kadıköy’de kırmızı ışıkta geçen psikologun ölümüne neden olduğu 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Feride Büşra Taşlı için ailesi ve arkadaşları eylem yaptı. Büşra’nın ailesi kızlarının ölümüne neden olan sürücünün en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.
“EYLEME CHP’LİLER DE DESTEK VERDİ”
Kadıköy Suadiye Sahil Yolu’nda kırmızı ışıkta geçen psikolog Z.N.K.’nin ölümüne neden olduğu 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Feride Büşra Taşlı için ailesi, arkadaşları ve sevenleri talihsiz kızın hayatını kaybettiği yerde eylem yaptı. Eyleme CHP eski Genel Sekreteri Gürsel Tekin CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ve İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ta katıldı. Büşra Taşlı’nın okul arkadaşları da eyleme destek için olay yerine geldi. Eyleme katılanlar, anne Halide Taşlı ve baba Erol Taşlı’ya başsağlığı diledi. Sahil yoluna “Başka Büşra’lar ölmesin” yazılı pankart asılırken, “ölüm yarışları durdurulsun, sorumlular yargılansın”, “adaleti para değil hukuk sağlasın” yazılı dövizler açıldı. Büşra için yapılan eyleme katılanlar slogan atarak yaklaşık 5 dakika sahil yolunu trafiğe kapattı. Anne Halide Taşlı, baba Erol Taşlı, ablaları Burcu ve Buket Taşlı, yolun ortasına beyaz papatya bıraktı.
“BU BİR CİNAYET, CİNAYET SUÇUYLA YARGILANSIN”
Eylem boyunca gözyaşlarını tutamayan anne Halide Taşlı, “Böyle bir ışıklarda gelip de, böyle bir kazaya kurban gitmesini asla içime sindiremiyorum. Bu bir kaza değil. Bunu asla bir kaza olarak nitelendirmiyorum. Bu bir cinayet. Ha silahı çekip birisini öldürdün, ha kırmızı ışık yanarken geçip birisini öldürdün. Benim çocuğumu burada öldürmesi bir cinayet yani. Biz burada hakkın yerini bulmasını istiyoruz. Biz tırnaklarımızla kaza kaza çocuğumuzu büyüttük. Böyle kırmızı ışık da gelip de bir zengin çocuğu silahla vurur gibi benim çocuğumu öldürsün diye ben çocuğumu büyütmedim. Benim çocuğum 99 puanla Bilkent Üniversitesi’ne giren bir çocuk. 19 yıllık ömrüne o kadar çok dost ve sevgi sığdıran bir çocuk gelip de böyle bir sonu hak etmemişti. Çarpan kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum. Asla trafik kazası diye yargılanmasını istemiyorum. Cinayet suçuyla yargılansın. Tırnaklarımla dikiş dikerek o çocuğumu büyüttüm. Benim çocuğum, kendi harçlığıyla kasaptan et alıp köpekleri besleyen bir çocuktu. Ne olursa olsun davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
“ALTINDAKİ ARABAYI HIZ MAKİNESİ GİBİ KULLANIYORLAR”
Acılı baba Erol Taşlı ise, “Bu sahil yolundaki yarışların devam etmemesi için, canların yanmaması için, bu kişilerin daha sağlıklı bir şekilde araç kullanması için. Görüyoruz ki çarpan bu kişiler hepsi eğitimli kişiler. Mimar, mühendis, psikolog. Ama eğitimle de bu olmuyor. Bunun için ilkokuldan itibaren eğitim vereceğiz, üniversitede trafik derslerini zorunlu hale getireceğiz. Ondan sonra ahlaki ve görgü kurallarını vereceğiz. Aile sevgi ve saygısı vereceğiz. Bunlar olmadan olmuyor. Biz bunu gördük, yaşadık. Altlarında son model hız makineleri. İnsanlara hiç değer vermeden cana kıyar bir vaziyette ışıklara bile riayet etmiyorlar, trafik kurallarını hiçe sayıyorlar. Altındaki arabayı hız makinesi gibi kullanıyorlar. Bizim istediğimiz bu kişi en ağır ceza ile cezalandırılsın ve bundan sonra başka insanların canı yanmasın” diye konuştu.
YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR
Konuşmaların ardından, eyleme destek verenler, “Büşra’nın katili hesap verecek”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” ve “Kaza değil bu bir cinayet” sloganları atarak yaklaşık 5 dakika sahil yolunu trafiğe kapattı. Anne Halide Taşlı, baba Erol Taşlı, ablaları Burcu ve Buket Taşlı, yolun ortasına beyaz papatya bıraktı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA