SON DAKİKA

Haberertesi

BEDAVA KÖMÜRDEN BİLE ÇALIYORLAR

BEDAVA KÖMÜRDEN BİLE ÇALIYORLAR
Bu haber 04 Şubat 2016 - 13:26 'de eklendi ve 335 views kez görüntülendi.

CHP’Lİ NAMIK HAVUTÇA TARTTI VE KANITLADI
Bakanlık 25 kilo diyerek dağıttı, CHP’li vekil tartınca gerçek ortaya çıktı
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılan 25 kilogramlık kömür torbalarının eksik gramajlı olduğunu söyledi.
HER TORBADA 2 KİLO EKSİKLİK TESPİT EDİLDİ
Balıkesir’in Ayvalık ilçesini ziyaret eden CHP Milletvekili Havutça, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kömür torbalarında eksik gramaj tespit etti. Kömürlerin, Ayvalık Kaymakamlığı Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dağıldığını ifade eden Havutça, vatandaşlara 40’ar torba verildiğini söyledi. Kömürlerin eksik kilogramlı olduğunu belirterek, ziyareti sırasında torbaları tarttı. Tarttığı ağzı kapalı bir torbada, 25 kg. olması gereken kömürün 15 kilo 500 gr. olduğunu basın mensuplarına gösteren Havutça, bir başka ağzı kapalı torbanın da 15 kilo 640 gr. olduğunu tespit etti.
DAHA ÖNCE DE YANMAYAN KÖMÜR DAĞITILMIŞTI
Ayvalık’taki birçok yoksul vatandaşın, eksik kömürlerden duyduğu üzüntüyü kendisine aktarmasının harekete geçtiğini söyleyen Namık Havutça, “Yaptığımız incelemelerin ardından, vatandaşların şikâyetlerinde haklı olduğunu gördük. Geçtiğimiz yıllarda da yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ayvalık’taki yoksul vatandaşlara yönelik dağıtılan kömürlerin sobalarda yanmaması üzerine vatandaşların, bu kömürleri sokaklardaki çöp konteynerlerine attıkları da halen daha hafızalarımızdadır.” diye konuştu.
NAMIK HAVUTÇA: “BU BİR SOYGUNDUR”
Kömürleri üreten ve ambalajlayan firmaların hükümet yanlısı olduğunu iddia eden CHP Milletvekili, şöyle konuştu: “Bu bir soygundur. Bu bir, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Kul hakkı yememeyi şiar edinen ve Müslümanlığı savunan bir hükümetin, gerçekten din bezirganlığı yaptığının en somut göstergelerinden biridir. Hükümet ve yandaşları olan bu şirketler, soğuk kış günlerinde derme çatma barakalarla yoksul evlerinde ısınmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan bu kömürlerle o insanları istismar etmişlerdir. Yapılan çok büyük bir ayıp, ayıbın da ötesinde çok büyük bir günahtır. O insanları mağdur etmektir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA