SON DAKİKA

Haberertesi

AVCILARIN ŞANSLI ÇOCUKLARI

AVCILARIN ŞANSLI ÇOCUKLARI
Bu haber 02 Şubat 2016 - 21:57 'de eklendi ve 337 views kez görüntülendi.

ÇOCUK FESTİVALİNDE 30 BİN ÇOCUK EĞLENCEYE DOYACAK
Avcılar Belediyesi’nin yarıyıl tatili için hazırladığı ‘Çocuk Festivali’ Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı. Geçen yıl 23 Bin ziyaretçinin geldiği “Çocuk Festivali”nde bu yıl 30 bin çocuğun katılması hedefleniyor.
BİR HAFTA BOYUNCA ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER ÇOCUKLARI BEKLİYOR
Sosyal Belediyeciliğin standartlarından olan “Çocuk Dostu Belediyecilik” anlayışıyla hizmetlerine devam eden Avcılar Belediyesi tarafından eğitim-öğretime kısa bir ara veren öğrenciler için hazırlanan ‘Çocuk Festivali” başladı. Çocukların yorgunluklarını eğlenerek atacakları “Çocuk Festivali”nin ilk günü büyük ilgi görürken çocuklar gönüllerince eğlendiler. 7 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek olan Çocuk Festivali’nde çocuklar tatilin tadını doyasıya yaşayacaklar. Çocuk festivalinde etkinlikler ve ikramların tamamı ücretsiz olarak çocuklara sunuluyor.
BAŞKAN TOPRAK: “ÇOCUKLARIMIZ SANATIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA İLERLİYOR”
Çocukların karne sevincini, keyifli bir festivalle pekiştirmek istedikleri dile getiren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Çocuklarımızın yarıyıl tatilini mutlu ve eğelenerek geçirmelerini istedik. Yarıyıl tatiline giren öğrencilerimiz için düzenlediğimiz ‘Çocuk Festivali’nde çocuklarımız yorgunluklarını birbirinden güzel çeşitli etkinlerle eğlenerek atma fırsatı bulacaklar. Hem bugünümüz hem de yarınımız olan çocuklarımızın güçlü, özgür ve erdemli bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Çocuk Dostu bir belediye olarak çalışmalarımız bu yönde devam edecektir. Tüm çocuklarımıza iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Velilere de bir öneride bulunan Başkan Dr. Toprak, her ailenin çocuklarına bir enstrüman çalmalarını bir sanat dalı ile uğraşmalarını veya en az bir spor dalıyla ilgilenmeleri yönünde teşvik etmeleri gerektiğini bununda sağlıklı nesiller olma yolunda atılan önemli bir adım olduğunu belirterek, cinsiyet eşitliği temellerinde Avcılar’da çocuklarımız sevgiyle büyürken, aynı zamanda da cuklarımız sanatın ve bilimin ışığında ilerliyorlar dedi.
AVCILAR’DA 7 ŞUBAT’A KADAR ŞENLİK VAR
Avcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği “Çocuk Festivali” 7 Şubat tarihine kadar devam edecek. Sinema, tiyatro oyunları, bilim parkı, planetaryum, deneyler, sürpriz ikramlar ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı festivalde çocuklar hem tatillerini keyifli geçirecek hem de sanatla iç içe çeşitli aktiviteler yapacaklar. Her gün 10:00-16:30 saatleri arasında Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecekler.
İKRAMLAR TOPRAK ANA’DAN
Yoğun ilgi gören “Çocuk Festivali”nin ilk gününde veliler çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirmelerini sağladığı için Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’a teşekkür ettiler. Çeşitli etkinliklerle eğlenen çocuklar, ikram edilen mısır ve pamukşeker ile günü tatlı noktaladı.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA