SON DAKİKA

Haberertesi

AVCILAR’IN SANATÇILARI

AVCILAR’IN SANATÇILARI
Bu haber 03 Temmuz 2016 - 13:02 'de eklendi ve 265 views kez görüntülendi.

AVCILAR’IN SOKAK SANATÇILARI BU SEFER TERÖRE KARŞI DURDULAR
‘Heykel adam’ performansları ile tanınan Çığlık Sanat Atölyesi’ sanatçıları Cemal Uçarman ve Özgür Çalışkan teröre karşı durdu.
TERÖRÜN ÇİRKİN YÜZÜNÜ SANAT DİLİYLE ANLATTILAR
Heykel adamlar, üzerinde “Terör; Sadece binaları yıkıp insanları öldürmez. Terör umudu, sevinci, gülüşleri, aşkları, doğayı, hayvanları da öldürür. Babaları çocuksuz bırakır, çocukları annesiz. Gülüşler yarım kalır, sevinçler yetim. Memesinde sütü yarım kalır gelinlerin. Nişan yüzükleri kaldırımda kalır. Gözler bulutlar gibi ağıt toplar. Amaçsız bir şiddettir, adressiz nefret, insana dair ne varsa yok etmektir terör” yazılı levhanın önünde hareketsiz beklediler.
“TERÖRÜN EN BÜYÜK KORKUSU HALKTIR”
Amatör sanatçılardan Cemal Uçarman Türkiye’de yaşanan terör olaylarına yönelik şu ifadeleri kullandı: “Terör; adressiz cinayettir. Nedensiz, amaçsızdır. Binlerce masum insanın amaçsız ölmesidir. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Halkın buna duyarlı olması istiyoruz. Dünyanın her yerinde insanlar öldüğü zaman diğer insanlar duyarlılık gösteriyor, sokaklara dökülüyor. Biz, hiçbir olay karşısında duyarlı değiliz. Binlerce insanımız ölüyor. Halkın duyarlı olması gerekiyor. O kadar yabancılaştık, acıya duyarsızlaştık ki acı bizi duyarsızlaştırdı. Burada terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Çünkü terörün tarafı olmaz. Sadece yıkımı, acısı olur. Anneler, çocuklar, kadınlar, yoksul kalır. Annesiz, babasız kalır. İnanılmaz büyük bir trajedi. Bu terör sadece insanları öldürmüyor. Umutları öldürüyor. Bakın sokağa; Herkes umutsuz, kaygılı, korkuyor. Terör bütün umutları ve yaşamı öldürüyor. Bu ölenler, bizim insanlarımız. Dünyadaki her insan bizim. Masum insanların ölmesine kimsenin seyirci kalmaması gerekiyor. Bakın Fransa’da böyle bir şey oldu, milyonlarca insan sokaklara döküldü. Buna Dur’ dedi. Terörün en büyük korkusu halktır çünkü. Buna izin vermemek lazım. Ülkemiz dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Ama şu an herkes korkarak bir ümitsizlikle yaşıyor. Buna ‘Dur’ demek istiyoruz. Bir sokak sanatçıları olarak duyarlılığımızı sergilemek istiyoruz.”
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA