SON DAKİKA

Haberertesi

AVCILAR DEPREMİ UNUTMUYOR

AVCILAR DEPREMİ UNUTMUYOR
Bu haber 30 Kasım 2016 - 10:28 'de eklendi ve 16.092 views kez görüntülendi.

AVCILAR HALKI OLASI BİR AFETE HAZIRLANIYOR
“Çağdaş ve uygar toplumlar organize olmuş toplumlardır” söylemi ile hareket eden Avcılar Belediyesi, eğitim, sanat ve kültürel anlamda devam ettiği çalışmalarına, sosyal sorumluluk projeleri ile de hız kesmeden devam ediyor.
HER AY DEPREM İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Avcılar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek, her ayın son pazartesi günü saat 15.00’de yapılan ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) eğitim toplantısı, 28 Kasım Pazartesi günü Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda gerçekleşti.
Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık’ın anlatımı ile gerçekleşen “İstanbul Üzerindeki Tehditler ve Çözüm Önerileri” konu başlıklı toplantıya Avcılarlı vatandaşların ilgisi yoğundu.
GÜNDOĞDU: “PLANLAMA VE ÖNLEME”
Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu; “Ülkemizde çağdaş anlamda Afet Yönetimi’nin tartışılmasına 1992 Erzincan ve 1995 Dinar Depremlerinden sonra başlamıştır. 1992 Erzincan ve 1995 Dinar Depremleri ile 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 12 Kasım 1999 Düzce Depremleri dışmerkezleri, faylanma özellikleri ve etkileri açısından ‘Kent Depremleri’ niteliğindedir. Dolayısıyla karşılaşılan sorunlar farklılaşmış, planlama ve önlemlerin içerikleri değişmiştir. Depremler için alınacak önlemler, genel anlamda diğer afetleri de kapsamaktadır” dedi.
BAŞKAN TOPRAK: “ÖNEMLİ OLAN NE KADAR HAZIR OLDUĞUMUZ”
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ de konu ile ilgili olarak “ Depremin ne zaman ve kaç şiddetinde olacağı değil, bizim ne kadar hazırlıklı olduğumuz önemlidir. Avcılar’da olası bir afet durumu sonrası hayatı ne kadar hızlı normalleştirebiliriz bunların planını yapıyoruz. Toplanma yerlerinden süresiz enerjili akıllı direklere, toplanma alanlarında yiyecek ve barınakların hazır bulundurulmasından olası bir afet durumunda Avcılar ‘da yaşayan engelli bir vatandaşımızı kimin kurtaracağına kadar, hesaplarımızı yapıyoruz. Avcılar denilince akla ilk önce deprem değil, Japonya gibi depremle nasıl başa çıkıldığını gösteren şehir gelecektir” dedi.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA