SON DAKİKA

Haberertesi

AVCILAR CHP GENÇLİK KOLLARINDAN EYLEM

AVCILAR CHP GENÇLİK KOLLARINDAN EYLEM
Bu haber 06 Şubat 2016 - 22:16 'de eklendi ve 267 views kez görüntülendi.

CHP’Lİ GENÇLER ULAŞIM ZAMLARINI METROBÜS DURAKLARINDA PROTESTO ETTİ
CHP Avcılar Gençlik Kolları üyeleri, ulaşıma yapılan zamları protesto etmek için Avcılar metrobüs istasyonunda bir basın açıklaması yaptı.
İLÇE BAŞKANI ERHAN BOZAN DA DESTEK VERDİ
Gençlik kolları üyelerinin protesto eylemine Avcılar ilçe başkanı Erhan Bozan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katılarak destek verdi.
ZAM ZAM NEREYE KADAR
CHP’li gençler, “Asgari ücret artışı varsa ulaşımda zam var”, “Milletçe zamlanıyoruz” dövizleri ile zamları protesto ettiler.
BAŞKAN OKAN YILMAZ: “ZAM YĞMURU ZULME DÖNÜŞTÜ”
CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkanı Okan Yılmaz, yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz aylarda su ve halk ekmekle başlayan zamlar, motorlu taşıtlar, çevre temizlik vergisi, pasaport, nüfuz cüzdanı, ehliyet, noter kağıtları, özel işlem damga vergilerine yüzde 5.58, trafik sigortalarına ise yüzde 20 zamla devam etti” dedi. Köprü ve otoyol geçişlerine de yüzde 16 zam yapıldığını söyleyen Yılmaz, “Son olarak da ulaşımın arttırılmasıyla ‘şimdilik’ son bulan zam yağmuru halkımızı belini iyice büktü. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman olduğu gibi bugün de halkımızın çıkarlarını düşünerek haklarını aramaya devam ediyoruz. Bugün halkımız ekonomik anlamda nefes alamazken, hiçbir maaş yoksulluğu ortadan kaldıracak düzeye ulaşmamışken, en temel hakkımız olan ulaşıma yapılan zam bardağı taşıran son damla olmuştur. CHP Avcılar Gençlik Örgütü olarak Kadir Topbaş’tan şu sorumuzu cevaplamasını bekliyoruz; dünyada petrol fiyatları düşerken bu ulaşım zamları niye?” dedi.
Eyleme katılanlar gençlk kolları üyeleri daha sonra turnikelerden ücret ödemeden geçerek bindikleri metrobüslerle bir süre seyahat ederek vatandaşlara zamlarla ilgili açıklamalar yaptılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA