SON DAKİKA

Haberertesi

ALEVİLER HUKUKA SIĞINDI

ALEVİLER HUKUKA SIĞINDI
Bu haber 09 Ocak 2016 - 19:54 'de eklendi ve 331 views kez görüntülendi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MEHMET GÖRMEZ’E SUÇ DUYURUSU YAPILDI
Görmez’in “Cemevlerinin caminin alternatifi, başka bir inancın mabedi gibi gösterilmesi kırmızı çizgimizdir” sözleri yargıya taşınıyor.
Alevi dernekleri, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in cemevleriyle ilgili yaptığı açıklamaları yargıya taşıdı. Görmez, “Cemevlerinin caminin alternatifi, başka bir inancın mabedi gibi gösterilmesi kırmızı çizgimizdir” demişti.
ALEVİ DERNEKLERİ VE VAKIFLARI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi, Görmez’in bu konudaki açıklamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERDİ
Suç duyurusundan önce Ankara Adliyesi önünde yapılan açıklamalara aralarında Ali Haydar Hakverdi, Şenal Sarıhan Ali Şeker ve Eren Erdem’in de bulunduğu CHP milletvekilleri de destek verdi.
NEFRET SÖZLERİ
Adliye önünde konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün, “Hükümetin cemevleri ile ilgili hukuki statü verileceği kararına istinaden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in tepkisi diyanetin Alevilere yönelik ayrımcı tutumu ye nefretini bir kez daha gözler önüne sermiştir’’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA