SON DAKİKA

Haberertesi

AKPINAR’DAN AKŞAM’A SERT YANIT

AKPINAR’DAN AKŞAM’A SERT YANIT
Bu haber 27 Şubat 2016 - 15:22 'de eklendi ve 434 views kez görüntülendi.

“ŞEHİT VE GAZİLERİ KİRLİ SİYASET MALZEMESİNE DÖNÜŞTÜRME GİRİŞİMİ”
İktidar destekçisi Akşam gazetesinin “Masa başında hazırlanan” kurgu bir haberle karalamaya kalkıştığı Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, söz konusu haber için “çarpıtmanın ve haddini bilmezliğin vahim bir örneğidir” dedi.
İŞTE O AÇIKLAMA:
“Hassasiyetimizi Ve Duruşumuzu Kimse Sorgulayamaz!”

26 Şubat 2016 tarihli Akşam Gazetesinde Cumhur Erkek imzalı “Teröriste gözyaşı gaziye kapı dışarı” başlığıyla yayınlanan haber, bilgi yoksunluğunun, çarpıtmanın ve haddini bilmezliğin vahim bir örneğidir.

Bu haber, tümüyle şahsıma, belediyemize ve Karşıyaka halkına hakaret ve saygısızlık içermektedir. Çünkü yurtseverliğimize, Cumhuriyet değerlerini temel alan yaşam biçimimize ve bu yolda simgeleşen kimliğimize, şehit aileleri ve gazilerimize verdiğimiz değere aleni ve pervasız bir saldırıda bulunulmuştur.

Her sözüne ve her işine değerlerimizi vurgulayıp, varlığımızı sürdürmemiz için canlarını veren şehitlerimize ve saygıdeğer gazilerimize minnet ve şükranlarını sunarak başlayan biri olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da, böylesi bir saldırıya sessiz kalmayacağım.

Kişisel olarak, özel ve siyasi yaşamımı belirleyen duruş ve tavrımı, uzun uzun anlatmayı gereksiz bulurum. Merak edenler, en azından saygıdeğer Karşıyakalıların beni böyle bir görevle ve rekor bir oy oranıyla neden seçtiklerini araştırmalıdır. Karşılarına çıkacak sonuç; ‘Çağdaşlıktan, demokrasiden, laiklikten, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyetine olan bağlılıktan ve bu topraklar için canını kanını verenlere saygıdan bir adım bile ödün vermeyen yurtseverliğimiz’ olacaktır.

Bunları bilmeden, önyargı ve nefret suçundan başka bir tanımı olmayan bir haber yapıp yayınlamanın gerekçesi, vicdan sahibi Karşıyakalılar ve yüce adalet ile kurumları tarafından elbette sorgulanacaktır.

Söz konusu olan derneğe, yapacakları etkinlikle ilgili olarak her türlü yardımda bulunulacağı önerisi ile önce ilgili Başkan Yardımcımız ile görüşmelerinin uygun olacağı, teknik gerekler çözüldükten sonra, kendileriyle görüşmekten mutluluk duyacağım bildirilmiş ve randevu verilmek istenmiştir. Haberde yazıldığının tam tersine, bu isteğimiz dernek yetkilisi tarafından reddedilmiştir.

Başta şehit ve gazilerimiz olmak üzere, tüm mesaisini halkının yanında ve elden gelen her şeyi yapma gayretiyle yaşayan bir Belediye Başkanı olarak, haberdeki çarpıtmayı ve saygısızlığı kabul etmem mümkün değildir. Dernek yetkilisinin gerçeği bu hale getirerek, şahsıma, belediyemize ve Karşıyakalılara yönelik bir haddini bilmezliğe dönüştürmesinin nedenlerini, pek yakında öğreneceğimizden kuşkum yoktur. Şehit ve gazilerimizin, bir saldırı ve kirli siyaset malzemesine dönüştürülmek istenmesini, esefle kınıyorum.

Gazetenin ve muhabirinin bunları bilmeden, çalakalem haber yazması ve yayınlaması, üstüne titrediğimiz ve yok etmeye çalışanlara karşı savunduğumuz “basın özgürlüğü ve ilkeleri” açısından da kara bir lekedir. Bu anlamda da girişimlerde bulunacağımızın bilinmesini isterim.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA