SON DAKİKA

Haberertesi

AHMET AKIN’IN 30 AĞUSTOS MESAJI

AHMET AKIN’IN 30 AĞUSTOS MESAJI
Bu haber 30 Ağustos 2016 - 8:59 'de eklendi ve 270 views kez görüntülendi.

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ VE GENEL BAŞKAN BAŞDANIŞMANI AHMET AKIN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
Her türlü yokluk içerisinde, büyük asker, eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir azim, kararlılık ve fedakarlıkla yürütülen Ulusal Kurtuluş Savaşımızın son aşaması olan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yani Büyük Taarruz’un kazanıldığı gün olan ve yurt topraklarının işgalden kurtarıldığını temsil eden 30 Ağustos Cumhuriyet tarihimiz açısından kuşkusuz çok önemlidir.
30 Ağustosta kazanılan zafer aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açan zaferdir. Türk ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kötü gidişe dur diyerek, kendi kaderine el koymuş ve canını dişine takarak esaret altında yaşamayacağını yedi düvele ilan etmiştir. Sevr sevdalıları ve işbirlikçilerinin hevesleri kursaklarında bırakılmıştır.
30 AĞUSTOS’TA KAZANILAN ZAFER AYNI ZAMANDA TAM BAĞIMSIZ, LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNUN YOLUNU AÇAN ZAFERDİR.
Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen bu mücadele ve kazanılan zaferden sonra Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temelleri atılmış, kurucu değerleri ortaya konulmuştur. O günlerden bu yana Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ile sorunu olanlar, bu değerlerden rahatsız olanlar çeşitli zamanlarda, fırsat bulduklarında girişimlerde bulunmaktan çekinmemişlerdir. Ama her seferinde Türk Ulusunun direnci ile karşılaşmışlar ve amaçlarına ulaşamamışlardır.
Son olarak 15 Temmuz’da Laik Cumhuriyetimize ve parlamenter demokrasimize karşı girişilen darbe yine halkımızın her kesiminin birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde püskürtülmüştür.
15 Temmuz’da halkımız darbeyi nasıl önledi ise şiddetini artıran terörün de üstesinden gelecektir. Artvin’de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçak suikast girişimi yine halkımızın tüm kesimleri tarafından lanetlenmiştir. Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu suikast girişimi Türkiye Cumhuriyetine ve demokrasimize; birlik ve beraberliğimize karşı yapılmıştır.
Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi olarak 30 Ağustos’ta Ankara’da Kızılay Meydanından Anıtkabir’e bir yürüyüş düzenleyeceğiz. Sadece Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin taşınacağı bu yürüyüşümüze Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi koruma kararlılığımızı göstermek üzere siyasi parti ve siyasi görüş ayrımı yapmaksızın tüm halkımızı davet ediyoruz.
Ülkemizin çağdaş dünyadaki yerini güçlü bir şekilde alabilmesi, aydınlık yarınlara ulaşabilmesi için Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine bağlı olarak demokrasi ve özgürlükler alanının genişletilmesi kaçınılmazdır.
Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum.
Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA