SON DAKİKA

Haberertesi

AHMET AKIN’DAN ZAM TEPKİSİ

AHMET AKIN’DAN ZAM TEPKİSİ
Bu haber 11 Kasım 2015 - 7:58 'de eklendi ve 427 views kez görüntülendi.

SEÇİMLERDEKİ SÖZLER UNUTULDU
​​​​​​​​​CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, yazılı bir açıklama ile AKP’nin zam furyasını eleştirdi.
“1 Kasım Seçimlerinin hemen arkasından AKP’nin halka ilk hediyesi zam oldu.”
AHMET AKIN AÇIKLAMASINDA ŞUNLARI KAYDETTİ
Ahmet Akın yapılan zamların birbirini izleyeceğini de söylediği açıklamasında, “1 Kasım Seçimlerinin hemen arkasından AKP’nin halka ilk hediyesi zam oldu. AKP’nin seçim meydanlarında müjde olarak sunduğu vaatlerin yerine getirilmesini bekleyen halk, bugüne bir dizi zam haberiyle uyandı.
Bugünkü Resmi gazetede yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinden zam yağmuru çıktı. 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere ehliyet ücretlerinden, pasaport bedellerine, kira geliri vergisinden, trafik cezalarına kadar bir dizi zam yapıldı. Özel iletişim vergisi, fatura veya fiş cezaları ile motorlu taşıt vergileri de aynı şekilde zamlandı.”
Dedi.
“ÖNCELİKLERİ YURTTAŞLARIN SORUNLARI DEĞİL”
Ahmet Akın, “Bu zamlarla, AKP’nin seçimlerde taahhüt ettiği asgari ücret artışı ve emekli zammı daha verilmeden bu yolla halkın cebinden geri alınmış oldu. İlan edilen zamlar AKP’nin önümüzdeki dönem de uygulayacağı diğer zamların da habercisi olmuştur. İş, istihdam yaratarak kalkınmayı ve refahı sağlaması gerekirken daha hükümeti bile kurmadan halkın cebine göz diken AKP, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bütçenin yükünü halkımızın sırtına yükleme yolunu seçmiştir. Seçim sonrası AKP çevrelerinin başlattığı ilk tartışma başkanlık sistemi olmuştur. Halk yararına hiç bir konuyu öncelik olarak görmeyen AKP’nin tek derdinin bu dönem bir kişinin başkanlık sevdasını gerçekleştirmek olduğu anlaşılmıştır.” dedi
​​​​​​​​​​

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA