SON DAKİKA

Haberertesi

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Bu haber 01 Mayıs 2019 - 17:29 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
EMEKÇİLERİN BAYRAMINI KUTLADI, SPEKÜLASYONLARA YANIT VERDİ
Çiğli belediye başkanı Utku Gümrükçü geçtiğimiz günlerde bazı belediye personelinin işine son vermişti. Gümrükçü, kamuoyunu bilgilendirdiği açıklamasında personelin olduğu kadar Çiğli halkının haklarının da korunmasına vurgu yaptı.
Gümrükçü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“EMEĞİ VE ALINTERİ İLE GEÇİNEN TÜM ÇALIŞANLARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”
Mart’ın sonunda yapılan yerel seçimlerde Çiğli tarihinde ilk kez %62 oy alarak, İzmir’de 5. Türkiye’de 19. büyük başarıyı yakaladık.
Bu başarının en önemli anahtarı “Belediye yönetiminde adamcılıktan uzak, liyakata dayalı bir yönetim anlayışı getireceğimiz ve Belediyeyi toplumun ihtiyaçlarına göre yeniden organize edeceğimiz” noktasında halkımıza verdiğimiz sözdür.

“KAMUOYU YANLIŞ YÖNLENDİRİLMEK İSTENDİ”
Bu kapsamda; belediye personelimizi, eğitimine, ilgi alanına, tecrübesine göre sınıflandırıp verimli olduğu alanlarda görevlendirmek yani LİYAKATA dayalı bir yönetim anlayışını yerleştirmek ve “BANKAMATİK” olarak tabir edilen anlayışla mücadele etmek öncelikli görevimizdir.
Verdiğimiz mücadelede attığımız ilk adımda, ESKİYEN bir anlayışın yönettiği ŞEBEKE aracılığı ile 1 Mayıs’ın yakın olması istismar edilerek kamuoyu yanlış yönlendirilmeye çalışılmıştır.

“EMEK VERMEDEN MAAŞ ALANLARI SAVUNMAM”
Belediyemizde örgütlü sendika yöneticilerinin verdiği AŞIRI tepkiye rağmen, yaptığımız görüşmede kendilerinin de anladığı gibi maalesef Çiğli Belediyesi’nde emek vermeden maaş alan kişiler olduğu görülmekte ve bu gerçek Çiğli halkının büyük çoğunluğu tarafından da bilinmektedir! “ANCAK BU BÖYLE GİTMEZ, SÖMÜRÜ DEVAM ETMEZ, YEPYENİ BİR HAYAT GELİR, BİZDE VE HER YERDE.”
Geldiğimiz noktada: Çalışmayarak, işyerine gelmeyerek vb. yurttaşlarımızın ödediği vergilerle ödenen maaşları alanları savunmak, korumak halkımıza verdiğimiz söze ihanet etmek olur.

“ADİL VE ADALETLİ OLACAĞIZ”
Bu durum, ahlaki olmadığı gibi “SOLCULUK”, “DEVRİMCİLİK”, “SENDİKACILIK” vb. kelimelerinin altında da gizlenemez.
ADALET için 420 kilometre yol yürüyen bir liderin görevlendirmesiyle Belediye Başkanlığı makamına aday gösterilen şahsım ve arkadaşlarım adil olmayan bir davranışın içine girmedik ve girmeyeceğiz.
Belediye Başkanı olarak, işçilerin toplumsal duyarlılığının geliştirilmesi, siyasal duyarlılığının arttırılması, bilinçlendirilmesi ile işine ve iş yerine sahip çıkarak, yönetsel süreçlere katılmalarının modelini geliştirmek için mekanizmalar kurmak üzere çalışmalar başlatacağımızı yeniden ilan ediyorum.

“ŞEFFAF BİR SÜREÇ YÜRÜTECEĞİZ”
Yetkili sendikamızın yöneticilerine, BANKAMATİK olarak, çalışmadan belediyemizden maaş alan, halkımızın vergilerini sömüren kişilerin tespiti ve değerlendirilmesi konusunda yaptığımız ortak çalışma teklifinin kabul gördüğünden büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.
Çiğli Belediye Başkanı olarak bir kez daha altını çiziyorum ki; işine sahip çıkan, emeğiyle çalışıp, Çiğli halkına hizmet eden hiçbir arkadaşımızın kaygılanmasına gerek yoktur, halkımız da verdiğimiz sözlerden geri adım atmayacağımıza emin olmalıdır.

Emeğinin ve alın terinin karşılığını almak için çalışan ve mücadele eden bütün emekçilerin 1 MAYIS bayramı kutlu olsun!
 
UTKU GÜMRÜKÇÜ
ÇİĞLİ BELEDIYE BAŞKANI

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA