SON DAKİKA

Haberertesi

TURAN HANÇERLİ 1 MAYIS’TA MAĞDURLARLA YÜRÜDÜ

TURAN HANÇERLİ 1 MAYIS’TA MAĞDURLARLA YÜRÜDÜ
Bu haber 02 Mayıs 2019 - 8:25 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANI ÇORLU TREN KAZASINDA YAKINLARINI KAYBEDENLERİ UNUTMADI
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, bu yıl Bakırköy’de düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerine katıldı. Çorlu tren faciasında yakınlarını kaybeden ailelerle bir araya gelen Turan Hançerli, acılı ailelerin adalet arayışına destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
ADALET İÇİN YÜRÜDÜLER

Çorlu’da meydana gelen 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 300’den fazla vatandaşın yaralandığı tren faciasında yakınlarını kaybeden aileler, 1 Mayıs etkinlikleri için Bakırköy’de buluştu.  Avcılar Belediye Başkanı seçilmeden önce mağdur ailelerin gönüllü avukatlığını yapan Turan Hançerli, miting alanına doğru yürüyüşünü Çorlu tren faciası mağdurlarıyla birlikte gerçekleştirdi. Yol boyunca acılı ailelerle fikir alışverişinde bulunarak, ailelerin adalet çığlığına ses verdi.
AİLELERİ YALNIZ BIRAKMAYACAK
Hançerli: “Davanın takipçisiyiz”

Çorlu’daki tren faciasıyla ilgili verilen takipsizlik kararına daha önce itiraz ettiklerini belirten Hançerli, gerçek sorumlular adalet önüne çıkarılana kadar davanın takipçisi olacaklarını söyledi.“Mağdur ailelerin adalet arayışı sürüyor. Attıkları sloganlarda adalet ve hukuk istiyorlar.Türkiye’de her alanda ciddi sorunlar yaşanıyor. Çorlu tren faciasını yakından takip eden biri olarak, bu kadar açık kusur ve ihmalin ortada olduğu durumda; sadece birkaç tane memurun cezalandırılması ve suçlu gösterilmesi kabul edilemez. Davayla ilgili olarak kovuşturmanın genişletilmesi ve en üst noktada genel müdür düzeyinde dava açılması halkın talebi. Bizler de bu talebin takipçisiyiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA