SON DAKİKA

Haberertesi

ŞİŞLİ’DE ÖRNEK BİR HİZMET DAHA

ŞİŞLİ’DE ÖRNEK BİR HİZMET DAHA
Bu haber 30 Eylül 2020 - 7:36 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
DİKİMEVİ HİZMETE AÇILDI

Şişli Belediyesi, kentin geleceğine yönelik hizmetlere imza atmaya devam ediyor.

ŞİŞLİ’DE BİR İLK!
Son olarak bireylerin sosyo-ekonomik açıdan güçlenmelerinin yanı sıra, pandemi sürecinde komşularının ve sağlık çalışanlarının kullanımına yönelik forma, önlük ve maske dikimi yapılması amacıyla Şişli Dikimevi’ni hayata geçirdi.

ÜRETİM EĞİTİM VE İSTİHDAM İÇİN İŞBİRLİĞİ

Şişli Belediyesi istihdama doğrudan katkı yapan yeni bir girişime daha imza attı. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şişli İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, Mülteci Destek Derneği, Save The Children, Göçmen Dayanışma Derneği ve GİZİA Tekstil işbirliğiyle mesleki yeterlilik ve istihdam sağlaması hedeflenen “Şişli Dikimevi” 29 Eylül Salı günü açıldı. Açılışa Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, tasarımcı ve modacı Aslı Filinta, GİZİA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu ve kursiyerlerin yanı sıra, farklı sektörlerden çok sayıda konuk katıldı.
 
BAŞKAN KESKİN; “DİKİMEVİ’NDE MASKE DE ÜRETİLECEK”

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, açılışta yaptığı konuşmada “Pandemi sürecinin yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla kriz ortamına en uygun çözümleri üretmeye odaklandık. Bu kapsamda salgın döneminde en çok ihtiyaç duyulan maske ve tıbbi giyim malzemeleri üreterek çalışmalara başladığımız dikim evimizin açılışını yaptık” dedi.
Keskin, komşularının tekstil ve dikim alanında eğitim almalarını ve istihdamlarının sağlanarak sosyo-ekonomik açıdan desteklenmelerini hedeflediklerini vurguladı.

Dikimevi’nde ilk etapta, MUDEM ve Save The Children işbirliğiyle İŞKUR üzerinden 25 kişi istihdam edilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA