SON DAKİKA

Haberertesi

İZMİR VALİSİ KARŞIYAKA’DA

İZMİR VALİSİ KARŞIYAKA’DA
Bu haber 03 Ekim 2020 - 7:45 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
VALİ KÖŞGER BAŞKAN CEMİL TUGAY İLE GÖRÜŞTÜ

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bir dizi program kapsamında Karşıyaka’yı ziyaret etti.

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEDE BİLGİ ALIŞVERİŞİ

İlk olarak Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Köşger, ardından da Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a ziyarette bulundu. Görüşmede Başkan Tugay tarafından Vali Köşger’e hizmet ve projeleri hakkında brifing verildi, Karşıyaka Belediyesi ile İzmir Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

DENETİM DE YAPILDI

Ziyaretler sonrasında, pandemi ile mücadele kapsamında denetimler yapıldı. Vilayet Evi durağından tramvaya binen Vali Köşger, hat üzerinde yolculuk yapan vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Köşger, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda ‘Temiz Deniz, Mutlu Balıklar’ adı altında düzenlenen denizsel alanı temizleme etkinliği ile Hayvancılığın Geliştirilme Projesi kapsamında gerçekleştirilen koç dağıtım törenine de katıldı.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DÜŞÜNÜLMÜYOR”
Koronavirüsle mücadele noktasında İzmirlilerin kurallara uyduğunu gözlemlediğini belirten Vali Yavuz Selim Köşger, “Gösterdikleri özenden dolayı İzmirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın işi sıkı tutup daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Biliyorsunuz Sağlık Bakanımız da açıkladı; İzmir’de son 15 günde yüzde 26’lık bir azalma söz konusu. Yapmış olduğumuz kontrollerle vatandaşlarımızı daha da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Şu an yeni tedbirlerimizi uyguluyoruz. HES kodunu pazarcılara uygulamaya başladık. Yani ihtiyaç duyulduğu takdirde ilimiz için tüm önlemleri alıyoruz ve alacağız. Sokağa çıkma yasağı geldiğimiz süreçte artık düşünülmüyor.” dedi.

BAŞKAN TUGAY’DAN TEŞEKKÜR

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da “Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e nezaketleri ve Karşıyaka için gösterdikleri değerli çabaları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA