SON DAKİKA

Haberertesi

İZ GAZETE GÜNLÜK OLARAK BAYİLERDE

İZ GAZETE GÜNLÜK OLARAK BAYİLERDE
Bu haber 26 Ağustos 2019 - 19:12 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
İZMİR BASININDA YENİ BİR SOLUK
Ümit Kartal’ın yönetimindeki “İz Gazete” bugünden itibaren günlük olarak okurları ile buluştu.

26 AĞUSTOS’UN ÖNEMİ

Ümit Kartal, gazetenin ilk sayısı ile ilgili duygularını şöyle ifade ediyor: “Kurtuluşun yolunu açan BüyükTaarruz’un yıldönümünde, 26 Ağustos’ta günlük olarak ilk sayımızla bayilerdeyiz. “Zafere, barışa, kurtuluşa” manşetli gazetenizi alırken, bu güne özel eki de istemeyi unutmayın.
Size yakın bayide gazetenizi bulamazsanız ‪0232 502 44 88‬ numaralı telefonu arayabilirsiniz”

GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE TANITILMIŞTI

İz Gazete, 23 Ağustos’ta Havagazı Fabrikasında düzenlenen Lansman ile davetli olan seçkin konuklara tanıtılmıştı.

ÜMİT KARTAL GAZETENİN YOL HARİTASINI ANLATTI

Tanıtım töreninde konuşan İz Gazete genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, “Zor ve uzun bir yola çıkıyoruz. Mevzuatı bilen herkes bize ‘3 yıl nasıl bekleyeceksiniz?’ diyor. Buradan net söylüyorum. Beklemeyeceğiz ve bu kısır döngüyü değiştirmek için tırnaklarımızla direneceğiz. Bize yine ‘neye güveniyorsunuz?’ diyorlar. Öncelikle kendimize güveniyoruz. Sonra 17 yıllık karanlık fetret dönemi dışında başka hiçbir dönemi yaşamamış genç kadromuzun değişim özlemine güveniyoruz. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne, Türkiye Gazeteciler Sendikası’na, yazarlarımıza, okurlarımıza güveniyoruz. Arkanızda kim var diyorlar ‘Yangınlar sonrasında İzmir’in dağlarında yeniden çiçekler açacak’ diyen on binler var arkamızda. ‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz’ diyen yüz binler var arkamızda. İzmir’de artık ‘Çok ses, çok nefes’ diyen demokrasiyi içselleştirmiş, yerel basına destek olmakla birlikte onları kontrol etmeye çalışmayan önemli bir değeri var artık. ‘Bu cesaret nereden geliyor’ diyorlar mesela, mesela bu cesaret her şey çok güzel olacak diyen Berkay’ın gözlerindeki ışıktan, Uğur Mumcu’dan, Abdi İpekçi’den, Sabahattin Ali’den, Metin Göktepe’den, HrantDink’ten, Ape Musa’dan geliyor.” dedi.

TUNÇ SOYER’DEN BAŞARI DİLEĞİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuşmasında, “Türkiye hep çok çalkantılı günler yaşamış bir memleket. Doğanın, insanların tahrip olduğu erdemlerin yerlerde süründüğü zor bir dönemden geçiyoruz yine. Daha çok demokrasiye ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda, haber alma hürriyetinin zayıflatıldığı bir dönemde mangal gibi yüreğe sahip Ümit Kartal günlük gazete çıkarıyor. Böyle bir dönemde değirmenlere karşı savaş açan tüm İz Gazete ekibini yürekten kutluyorum. Dilerim önlerindeki tüm engeller yerle bir olsun, erdemleri ile gazetecilik yapabilsinler. Bizlere düşen onlara sahip çıkmak ve el ele olmaktır. Ben tüm gücümle onların yanında duracağıma söz veriyorum. Yolları açık olsun.” dedi.

İNADINA GAZETECİLİK
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ise, “Karanlık kaygılı bir iklimin hüküm sürdüğü güzel bir ülkede; gazeteler birer birer kapanıyor, kalanlar varlıklarını sürdürebilmek için çırpınıyorsa, gazetecilik yapmak cezaevleriyle sınanıyorsa, halkın bilgi edinme hakkı elinden alınıyor, toplum algı odaklı bilgiye tutsak ediliyorsa, gazetecilik tam da böyle zamanlarda yapılmalı. Asıl olan budur. Basın dünyasına yeni bir gazetenin gelmiş olması direncin, umudun, mücadelenin, demokrasiye inancın en önemli göstergesidir. İnadına gazetecilik diyor İz Gazete, inadına gazetecilik.  Adı gibi iz bırakacağına olan inancımla İz Gazete ailesini kutluyor, kucaklıyorum.”

İZMİRLİLER SESİNİ YERELDEN DUYURACAK

Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Hüner ise konuşmasında TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş’un selamını iletti. Hüner, “Biz yerel gazeteleri önemsiyoruz . İzmir’de yaşayan herkes sesini yerelden duyuracaktır. İz Gazete’nin bunu başaracağını düşünüyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

TANITIMA TÖRENİNE KATILANLAR

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen lansmana İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri Atilla Sertel, Bedri Serter, Kamil Okyay Sındır,Mahir Polat, Özcan Purçu; Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, önceki dönem Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, önceki dönem Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel ve Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve Yönetim  Kurulu Üyesi Murat Atila, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Hüner, Dokuz8 Haber Genel Koordinatörü Gökhan Biçici, gazetemiz yazarlarından ve önceki dönem CHP  Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, yazar Hidayet Karakuş, KESK’e ve DİSK’e bağlı sendikaların  yöneticileri, Türk Tabipler Birliği yöneticileri, TMMOB’a bağlı odaların temsilcileri, İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, GRAND Plaza Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kılıç, MEDYATEK Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Öner, Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Ulaş Polat, Buca Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt, Narlıdere Belediye Başkan Yardımcısı Onur Yiğit’in de aralarında bulunduğu, İzmir’in siyaset, sivil toplum ve medya dünyasından birçok önemli isim katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA