SON DAKİKA

Haberertesi

İŞTE EYT İŞTE ONBİNLER!

İŞTE EYT İŞTE ONBİNLER!
Bu haber 10 Şubat 2019 - 17:42 'de eklendi ve 1.777 views kez görüntülendi.

EYT’LİLER YİNE SALONLARA SIĞMADI

Yurdun dört bir yanından Ankara’ya gelen onbinlerce emeklilikte yaşa takılan(EYT) salonlara sığmadı.
İLK DURAK ANITKABİR…

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak
başkanlığındaki onbinlerce EYT’li ilk önce Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün Mozolesine çelenk koyup saygı duruşunda bulundular.
EYT BURADA HÜKÜMET NEREDE?
EYT’liler, öğle saatlerinde de Yenimahalle’deki Nazım Hizmet Kültür Merkezi’nde toplandı. Yoğunluk nedeniyle binlerce EYT’li salona giremedi. Atılan “EYT burada, hükümet nerede?, vur vur inlesin Ankara dinlesin” sloganlarıyla bir kez daha haklarını dile getirdiler. Dışarıda kurulan ekranlardan salonu izleyen EYT’liler sık sık, “EYT burada, hükümet nerede?, vur vur inlesin Ankara dinlesin” sloganları atarken; eşleri ve çocukları da kendilerine destek verdi.
BAŞKAN ÖZÜPAK: “BU MÜCADELE BİR HAK ARAYIŞIDIR”

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, sonuç alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi. EYT’lilerin Türkiye’nin “bel kemiği” olduğunu vurgulayan Özüpak, “Bu bir hak arayışıdır. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda yaşamak eziyete dönüşmüştür” dedi.
“BU DEVLET BİZİM”

Özüpak, yaklaşan seçimler öncesi hükümeti şu sözlerle uyardı: “Her seçimde vaatler verdiler. Ancak EYT’lilere sıra gelmedi. Biz bir milletiz ve devlet bizim. Bizi hafife alıp ‘boş işler’ yaptığımızı söyleyenler iyi bilsin ki her partinin tabanında EYT mağduru vardır. EYT’liler Türkiye’nin bel kemiğidir. Kibirle milletine sırtını dönenlere egemenliğin millette olduğunu hatırlatmak gerekir. Atatürk’ün de dediği gibi egemenlik ‘Kayıtsız şartsız Türk milletinindir.’ Milletin tepkileri unutulmamalı. Sadaka istemiyoruz. Bizler edep, hukuk içinde taleplerimizi dile getiriyoruz. Bizler de sandıkta yanımızda duranların yanında olacağız. Sonuç alıncaya kadar da mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
CHP VE İYİ PARTİ’DEN DESTEK
EYT’lilerin eylemine CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş başta olmak üzere CHP, İYİ Parti milletvekilleri destek verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA