SON DAKİKA

Haberertesi

EFES SELÇUK’TA BARIŞ GÜVERCİNLERİ UÇURULDU

EFES SELÇUK’TA BARIŞ GÜVERCİNLERİ UÇURULDU
Bu haber 02 Eylül 2020 - 8:54 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ BÖYLE KUTLANIR

Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Dengin Ceyhan Efes Selçuk İstasyon Meydanı’nda muhteşem bir piyano resitali verdi. Dengin Ceyhan konserin sonunda Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile birlikte barış için güvercin uçurdu.

GÖRSEL ŞÖLEN EŞLİĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen Piyano Resitali’nde Fazıl Say, F. Chopin, Erik Satie, Ulvi Cemal Erkin gibi müzisyenlerin eserlerini çalan Dengin Ceyhan performansında “Dengin Plays Pentegram” albümünden de eserlere yer verdi. Sanatçı resitalinde birbirinden özel eserleri çalarken, barkovizyon gösterisinde Deniz Gezmiş ile arkadaşlarının idamı, Sivas Katliamı, kadın cinayetleri, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için verilen mücadele gibi Türkiye’nin yakın tarihine ve gündemine damga vuran olayları da hatırlattı. Dengin Ceyhan’ın özellikle Deniz Gezmiş’in idam edilmeden önceki son isteği olan Rodrigo’nun gitar konçertosunu çaldığı anlar dinleyicileri duygulandırdı.

DENGİN CEYHAN: “EFES SELÇUK BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR YER”

Geçtiğimiz sene Nazım Hikmet’i anmak için düzenlenen etkinlikte Saint Jean Bazilikası’nda da başarılı bir performans sergileyen Dengin Ceyhan konser sonunda yaptığı açıklamada “Bir kez daha Efes Selçuk’ta olmaktan çok mutluyum. Burası benim için çok özel bir yer. Bu akşam benim unutmayacağım konserlerden biri oldu. Efes Selçuk’ta yaşayan insanlar çok şanslılar. Umarım dünyada ve ülkemizde daha güzel şeyler olur. Kadın cinayetlerini, çocuk ölümlerini, haksızlıkları duymadığımız bir dünyada yaşamak ve daha sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle, bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’e ve tüm emekçilere teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN SENGEL; “MELODİLERLE SORGULADIK”

Konserin sonunda Dengin Ceyhan’a teşekkür eden Başkan Sengel ; “Dengin Ceyhan bize muhteşem melodilerle birçok şeyi sorgulattı. Yapamadığımız 2 Temmuz etkinliğini gerçekleştirdik bu sahnede. Yine bu sahnede üç fidanı, yitirdiğimiz kadınları andık” dedi.

Dengin Ceyhan gibi mütevazı, hayata karşı duruşu olan bir sanatçıyla gurur duyduklarını belirten Başkan Sengel; “Dengin Ceyhan’ı sizlere kısaca bizden biri yeteneğini özümsemiş bir sanatçımız olarak tanıtabilirim. İşini icra ederken kararlılıkla ve her zaman sanatıyla öne çıkıyor. Kendisine Efes Selçuk halkı adına müteşekkiriz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA