SON DAKİKA

Haberertesi

EDREMİT BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

EDREMİT BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA
Bu haber 11 Eylül 2021 - 8:59 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
SÖZ KONUSU GÖSTERİYLE VE DÜZENLEYENLERLE BELEDİYEMİZİN BİR İLGİSİ YOKTUR

Edremit’in kurtuluş yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen törenler sırasında sergilenen bir gösteri tepkilere neden olmuş, belediyeye yönelik eleştiriler yapılmıştı. Edremit Belediyesi konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Basına ve Kamuoyuna;
9 Eylül Edremit’in Kurtuluş Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde, programda yer almamasına rağmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından sahnelenen gösteri tepkilere neden olmuştur. Gösteriyi  icra eden ekibin belediyemizle herhangi bir ilişkisi bulunmamaktır.

Belediyemizin, Türk Kadını’nı esaret altında gösterecek bir mizansenin içerisinde yer alacağını düşünmek dahi çok büyük bir saygısızlıktır. Kaldı ki söz konusu oyunda, Türk Kadını’na biçilmek istenen esaret zincirinin kırıldığı ifade edilmektir. Aksi bir mesaj verilmiş olsaydı, tepkimizi o esnada gösterir, gerekirse gösterinin devam etmemesini sağlardık.

Söz konusu görüntülerin sosyal medyada yayılması ile birlikte, herkesin malumu olan çevrelerce konu bir algı yaratma kampanyasına dönüştürülmüştür.
Tekraren ve altını çizerek ifade etmek isteriz ki; Belediyemizin söz konusu gösteri veya gösteriyi icra eden ekip ile bir ilişiği bulunmamaktadır.

Bizler, halkımızın inancı ve yaşam tarzına sonuna kadar saygılıyız. Halkımızın tek bir ferdinin dahi inancına saygısızlık yapılmış olsa, o’nun da hak ve hukukunu sonuna kadar koruyacağımızın bilinmesini isteriz. Buna rağmen çeşitli basın yayın kurumları ve sosyal medyada konunun “CHP’li Edremit Belediyesi” olarak lanse edilmesi dahi, amacın aslında neye hizmet ettiğini açıkça göstermektedir.

Belediyemizin vizyonu  ve Belediye Başkanımız Sayın Selman Hasan Arslan’ın siyasi duruşu; Türk Kadını’nı her zaman hak ettiği şekilde ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” ifadesiyle aynı çizgidedir.

Bizler; bu toprakları vatan kılan Nene Hatun’ların, Kara Fatma’ların, Halime Çavuş’ların, Gördesli Makbule’lerin ve cepheye gözünü kırpmadan yürüyen on binlerce kahraman Türk Kadını’nın torunları olmaktan onur ve gurur duyuyoruz!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA