SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DEN ELAZIĞ’A ÖZEL HİZMET!

ÇİĞLİ’DEN ELAZIĞ’A ÖZEL HİZMET!
Bu haber 05 Şubat 2020 - 8:33 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
KİŞİSEL BAKIM BİRİMİ DEPREMZEDELERİN BAKIMINI YAPACAK

Çiğli Belediyesi’nin evlerinden çıkamayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara hizmet veren “Kişisel bakım birimi” Elazığ’a gitti. Başta çadırkentte yaşayanlar olmak üzere evlerinde kalamayan depremzedelere, özel donanımlı VIP aracında kişisel bakım hizmeti verilecek. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yolculuk öncesi ekip üyeleriyle bir araya gelerek verilecek hizmetlerle ilgili toplantı yaptı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “İNSANİ İHTİYAÇLARI KARŞILAYACAĞIZ”

Başkan Utku Gümrükçü, Elazığ Valiliği, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ve Valilik Kriz Masası ile yapılan görüşmeler sonucunda bölgede önemli eksikliği hissedilen banyo ve kişisel bakım hizmetleri vermeyi planladıklarını söyledi. İzmir Valiliği bilgisinde ve Çiğli Kaymakamlığı desteğiyle, Elazığ’daki kriz masasının belirlediği yerlerde hizmet vereceklerini belirten Başkan Gümrükçü, “Elazığ depreminde zarar gören binlerce vatandaşın birinci ihtiyacı barınmaydı, sonra temel ihtiyaçları olan yeme – içme karşılandı. Özelikle kıyafet konusunda tüm Türkiye seferber oldu. Bunlar belli bir noktaya geldikten sonra biz Çiğli Belediyesi olarak depremde zarar gören arkadaşlarımızın kişisel bakımlarının, temizliklerinin yapılmasının da bir insani ihtiyaç olarak değerlendirdik. Deprem ve doğal afetlerden sonra kitlesel olarak çadırlarda kalma çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Bu anlamda Çiğli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde görevli 9 kişilik ekibimiz kişisel bakım, temizlik ve sağlık hizmetlerini Elazığ Valiliği ve Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde Sivrice ilçesinde verecekler.” dedi.

10 GÜN HİZMET VERECEKLER
Özel donanımla VIP aracıya bölgede 10 gün kalacak Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekip talep eden yurttaşların banyo ihtiyacını giderecek ve tırnak, saç ve sakal kesimi gibi temel kişisel hizmetleri yerine getirecek. Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Tülin Koç’un koordinasyonunda deprem bölgesine giden ekibin içinde kişisel bakım uzmanlarının yanı sıra sağlık memuru da bulunuyor.

DEPREM BÖLGELERİNDE İNCELEMELER YAPMIŞTI

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü geçtiğimiz hafta deprem bölgesini ziyaret ederek Elazığ ve Malatya başta olmak üzere bazı ilçelerde eksikleri tespit etmiş, yetkililerden bilgi almıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA