SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE SAAT “19.19’DA” BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ

ÇİĞLİ’DE SAAT “19.19’DA” BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ
Bu haber 19 Mayıs 2019 - 6:50 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

ÇİĞLİ’DE FENER ALAYI COŞKUSU
Çiğli Belediyesi tarafından Milli Mücadelenin 100. Yılı kutlamaları, muhteşem etkinliklerle devam ediyor.
YÜRÜYÜŞ SAAT “19.19’DA” BAŞLDI

Çiğlililerin heyecanı düzenlenen fener alayı yürüyüşü ve sevilen rock müzik sanatçısı Ogün Sanlısoy’un coşkulu konseriyle doruğa ulaştı.
Çiğli Belediyesinin beş güne yaydığı “İlk Kurşundan İlk Adıma 100. Yıl” etkinlikleri fener alayı yürüyüşü ile taçlandı. Büyük katılım ve coşkuyla yapılan fener alayı yürüyüşü Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 1919 yılına gönderme yaparak saat 19.19’da Ataşehir Mahallesi Akvaryum Kafe önünden başladı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, belediye bürokratları, muhtarlar, meclis üyeleri, CHP ve İYİ Parti yöneticileri ve yüzlerce Çiğlili kol kola girerek bando eşliğinde İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu önündeki konser alanına yürüdüler. Çiğlili vatandaşlar Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk posterlerini büyük özenle taşıdılar.  Türk Bayraklarının ellerde taşındığı yürüyüş boyunca “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları atıldı. Gençlerin meşaleler ile eşlik ettiği fener alayı yürüyüşünün coşkusuna evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar da alkışlarıyla ortak oldu.
ROCK MÜZİĞİ SANATÇISI OGÜN SANLISOY KUTLAMALARA RENK KATTI

Yürüyüşün ardından gençlerin büyük beğeniyle takip ettikleri rock müziğinin sevilen isimlerinden Ogün Sanlısoy saat 21.00’de sahne aldı. Solo ve düet çalışmalarıyla dikkat çeken Ogün Sanlısoy, gençlere unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi.
GÜMRÜKÇÜ: “ÇİĞLİ CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKIYOR

Konseri gençlerle birlikte izleyen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Bu yıl Milli Mücadelenin 100. yılı olması nedeniyle daha büyük bir coşku yaşıyoruz. Çiğlimiz 5 gün süren dolu bir içerikle hem Cumhuriyet’e hem de Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkıyor. Teşekkürler Çiğli. Her şey çok güzel olacak” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA