SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE ÇOCUKLARIN DA HAKLARI VAR

ÇİĞLİ’DE ÇOCUKLARIN DA HAKLARI VAR
Bu haber 22 Kasım 2018 - 8:02 'de eklendi ve 164 views kez görüntülendi.


ÖĞRENCİLERE “ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ” DAĞITILDI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Çiğli Belediyesi tarafından ilçedeki ilk ve orta dereceli okullara “Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi” dağıtıldı.
BİLDİĞE, ÇOCUKLARA VE YETİŞKİNLERE AYRI AYRI HAZIRLANDI
Birleşmiş milletler tarafından her yıl kutlanan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde Çiğli Belediyesi Çiğli’de yaşayan çocukları unutmadı. Hem velilere hem de öğrencilere ayrı ayı kitapçıklar şeklinde hazırlanan Çocuk hakları bildirgesi ilk ve orta dereceli okullarda dağıtıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın eşi Ergül Arslan tarafından dağıtılan bildirgeler okul yönetimleri ve çocuklar tarafından memnuniyetle karşılandı. Dağıtılan sözleşmelerde kabul edilen 54 maddelik sözleşmenin tam metni yer alıyor.
BAŞKAN ARSLAN; “ÇOCUKLARIN DOĞŞTAN KAZANDIKLARI HAKLAR VAR”
474325CF-EA3D-4AC2-8299-63973038D129
Çocukların hem haklarını bilmesi hem de bu hakların aileler tarafından içselleşirilmesi amacıyla sözleşmeyi basarak dağıttıklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Çocuklarımızın doğuştan sahip olduğu hakları var. Eğitim, sağlık, yaşama, barınma hakları olduğu gibi, fiziksel ve psikolojik açıdan da korunmaları gerekiyor.  Biz de bu noktalara dikkat çekmek amacıyla hem velilerimize hem de çocuklarımızın seviyelerine uygun olarak çocuk hakları sözleşmesi kitapçıkları hazırladık ve okullarımıza dağıtımlarını yaptık” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA