SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE AŞIK MAHZUNİ’YE VEFA

ÇİĞLİ’DE AŞIK MAHZUNİ’YE VEFA
Bu haber 19 Kasım 2019 - 8:21 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
AŞIK MAHZUNİ ŞERİF’İN ADI PARKA VERİLDİ, BÜSTÜ DİKİLDİ

Evka 2 Mahallesi’nde bulunan bir parka belediye meclis kararıyla Halk Ozanı Aşık Mahzuni Şerif’in adı verildi. Düzenlenen törenle ozana ait büstün de açılışı yapıldı.

Yoğun katılım

Törene CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve İzmir Milletvekili Bedri Serter, Aşık Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni sazı ve sesiyle seslendi.

Tören sonrasında babasının anısına düzenlenen etkinlikte sahne alan Ali Mahzuni seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle Çiğlililere müzik ziyafeti verdi.

Başkan Gümrükçü: “Çiğli sanatın merkezi olacak”

Eserleriyle toplumun düşünce ve fikir dünyasına katkı sunan sanatçıları gelecek kuşaklara anlatmak amacıyla yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Bugün demokrasiden bahsediyorsak bunda Mahzuni Şerif’lerin, Fakir Baykurt’ların büyük payı vardır. Biz de, belediye olarak aydınlarımızın isimlerini yaşatmak amacıyla bir proje başlattık. Bu bağlamda ilk olarak belediye etkinlik salonumuza değerli yazarımız Fakir Baykurt’un adını verdik. Bugün de sanatçı kişiliğinin yanı sıra duruşuyla toplumumuza örnek olmuş Halk Ozanımız Aşık Mahzuni Şerif’i anmak için bir araya geldik. Değerli sanatçımızın aramızdan ayrılışının 17. yılında Heykeltıraş Martıgül Kalkan hanımefendinin özverili ve gayretli çalışmalarıyla yaptığı büstü coşkuyla açtık.”
dedi.

Her ay bir park müjdesi
Gümrükçü, konuşmasının sonunda “Buradan müjdesini veriyorum bundan sonra Çiğli’de her ay bir park açılışı yapacağız. Atatürk’ten, Cumhuriyetten ve Laiklikten yana olan kim varsa Çiğlili hemşehrilerimizle birlikte onların adını ve anısını heykellerde, parklarda ve meydanlarda yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA