SON DAKİKA

Haberertesi

CHP BİR ÇINARINI DAHA KAYBETTİ

CHP BİR ÇINARINI DAHA KAYBETTİ
Bu haber 21 Haziran 2020 - 19:07 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
CHP İZMİR ÖRGÜTÜ BAŞKANINI UĞURLADI

Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin son İzmir İl Başkanı olan, SHP ve Cumhuriyet Halk Partisinin birleşmesinde önemli rol üstlenen Hilmi Değirmenci kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

İL BAŞKANLIĞINDA HÜZÜNLÜ TÖREN

Hilmi Değirmenci için CHP İzmir İl Başkanlığını önünde bir tören düzenlendi. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, Bedri Serter ve Ednan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 24. dönem İzmir Milletvekili Musa Çam, önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP ilçe Başkanları, CHP’li İlçe Belediye Başkanları, Değirmenci’nin ailesi ve çok sayıda partili katıldı.

İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL; “HAYATTA VE SİYASETTE İZ BIRAKTI”

Törende konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Hilmi Değirmenci’nin hem siyasette hem de hayatta iz bırakan bir isim olduğunu dile getirerek, şunları söyledi; “Sevgili dostlar, değerli CHP’liler, bugün partimiz için ve ülkemizdeki emek ve demokrasi mücadelesi adına önemli bir ismi son yolculuğuna uğurlamak için bir ardayız. İnsanlar doğarlar, yaşarlar ve ölürler. Ancak bazı insanlar toplumun geniş kesimlerinde iz bırakırlar. Dostluklarıyla, nezaketleriyle, yaptıklarıyla ve verdikleri mücadeleyle. İşte Hilmi Değirmenci böylesine hem hayatta hem de siyasette iz bırakan bir isimdi. 12 Eylül sonrası SODEP’in kurulmasıyla başlayan süreçte SHP’de önemli görevler aldı. SHP – CHP birleşmesinde il başkanlığı yaptı. Partimizde önemli görevler aldı. Aramızdan erken ve zamansız ayrıldı. Ben sevgili il başkanımıza Allah’tan rahmet yakınlarına, sevenlerine ve tüm örgütümüze başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun, ışıklar içinde uyusun.”

TACETTİN BAYIR; “BİZLERE IŞIK OLDU”

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’da aynı zamanda eniştesi olan Hilmi Değirmenci için düzenlenen törende yaptığı konuşma da “O benim bazen abim, bazen eniştem bazen de il başkanımdı. Bizde emekleri çok büyüktür. Onun mücadelesi bizlere de ışık oldu, olmaya devam edecek. Son yolculuğunda onu yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BABAMIZI BABALAR GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİYORUZ”

Değirmenci’nin kızı Aslı Gülden Değirmenci ve oğlu Melih Değirmenci birer konuşma yaparak üzüntülerini dile getirirken, zor günlerinde kendilerine destek olan ve babalarını son yolculuğunda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiler.
Aslı Gülden Değirmenci’nin “Babamızı çok sevdiği ve neredeyse ömrünü verdiği partisinden uğurluyoruz. Babamızı Babalar Gününde toprağa vermek çok acı” sözleri törene katılanları duygulandırdı.

MORDOĞAN’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Hilmi Değirmenci, CHP İzmir İl başkanlığı önünde yapılan törenin ardından, Üçkuyular Yumurtacı Camisinde kılınan öğle namazı sonrasında Mordoğan Yenicepınar mezarlığında toprağa verildi.

KILIÇDAROĞLU ÇELENK GÖNDERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda kişi ve kurum çelenk gönderdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA