SON DAKİKA

Haberertesi

AYDIN’DAN AKP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANINA YANIT

AYDIN’DAN AKP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANINA YANIT
Bu haber 30 Temmuz 2019 - 19:29 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
“YARATTIĞINIZ HUKUKSUZ KHK DÜZENİNİN YOLAÇTIĞI SORUNLARLA MÜCADELE EDİYORUZ”

AKP Karşıyaka ilçe başkanı İsmail Çiftçioğlu yaptığı açıklamada Karşıyaka Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Murat Aydın’ı hedef aldı.
Murat Aydın ise yazılı bir açıklama yaparak iddialara yanıt verdi.
Aydın, açıklamasında şunları dile getirdi.

“Kamuoyuna
Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Sayın İsmail Çiftçioğlu bugün basına yansıyan açıklaması sırasında şahsıma yönelik sözler sarf etmiştir.
Sayın Başkan açıklamasında; Bayraklı Belediyesi’nin şirketinde göreve getirilmem için Karşıyaka Belediye Başkanı sayın Dr. Cemil Tugay’ın referans olup olmadığını sormuş.
Kendisine cevap olarak değil ama kamuoyunun doğru bilgilenmesi ve üstlendiğim Meclis Üyeliği görevinin kamuoyuna hesap verme borcunu da içermesinin bir gereği olarak açıklama yapmak isterim.
Hayatları boyunca ancak başkalarının referansı ve inayeti ile bir yerlere gelebilenler, başkalarının da öyle olduğunu sanabilir.
30 yıla yakın süredir bu ülkeye hizmet veren bir hukukçu olarak; yaratılan hukuksuz KHK düzeninin yol açtığı işçi sorunları ve hakları yönünden gereken çaba ve katkıyı sunacak hukuki bilgi birikime sahip olmam nedeniyle Bayraklı ilçesinde geçici olarak üstlendiğim görev için Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay’ın bir referansı söz konusu olmamıştır.
Bu görev için tarafıma ödenen bir maaş olmayıp, huzur hakkı olarak ödenen ve önceki miktarından azaltılmış bir ödeme yapılmaktadır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.”

Murat Aydın
CHP Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA